MODELOWANIE UST

Modelowanie i powiększanie ust obejmuje w szczególności korektę kształtu ust, ich uwydatnienie, a także nawilżenie kwasem hialuronowym.

umów się na konsultację

Modelowanie i powiększanie ust Łódź – efekty przed po
Ciesz się wymarzonymi ustami
Zabieg
modelowania ust
1200 zł

800 zł

1 ml

15-30.11
Zabieg modelowania ust

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu modelowania ust?

Ze względów medycznych korekta ust jest uzasadniona, gdy występuje wyraźna, wrodzona asymetria pomiędzy czerwienią warg. Asymetria może być też efektem urazów. Zmiana ta może mieć ogromny wpływ na komfort życia pacjenta, szczególnie, że usta biorą udział w wyrażaniu emocji, a mimika ma duży wpływ na komunikację pacjenta z otoczeniem. Niemożność wyrażenia odczuć przy pomocy mimiki sprawia, że osoba może czuć się źle. Asymetria wpływa negatywnie na samopoczucie oraz samoocenę.

Najczęściej zabieg wykonywany jest ze względów estetycznych. Decydują się na niego głównie kobiety, które chcą wyglądać jeszcze atrakcyjniej.

Kiedy zaleca się wykonanie zabiegu modelowania i konturowania ust?

Powodów do poprawy wyglądu ust jest wiele, w szczególności będą to sytuacje, gdy:

  • usta są małe lub wąskie,
  • kontur ust jest zatarty,
  • występuje asymetria w wyglądzie ust lub proporcja pomiędzy wargami jest zaburzona,
  • opadają kąciki ust,
  • wokół ust występują wyraźne zmarszczki,
  • usta są stale przesuszone.

Wykonanie zabiegu pozwoli nadać ustom objętości, uwydatnić ich kontur, jednocześnie harmonizując ich kształt. Zabieg wpływa korzystnie również na redukcję oznak starzenia, a także poprawia nawilżenie ust.

Zabieg modelowania ust w Klinice Satinell w Łodzi

Efekty zabiegu

Zabieg pozwala osiągnąć naprawdę korzystny efekt estetyczny. Po jego przeprowadzeniu usta stają się pełne, wyraziste, świetnie nawilżone. Udaje się wyeliminować niewielkie zmarszczki w okolicach ust, dzięki czemu efekt odmłodzenia jest bardzo widoczny.

Zabieg pozwala bardzo szybko uzyskać naprawdę spektakularny efekt. Wykonany jest przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem najlepszych i odpowiednio dopasowanych składników. Dobrze wykonane modelowanie ust pozwala uzyskać naturalne efekty korekty, które widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Modelowanie i powiększanie ust Łódź – efekty przed po
Modelowanie i powiększanie ust Łódź – efekty przed po

Powiększenie oraz modelowanie ust podczas zabiegu

Kwas hialuronowy wykorzystywany podczas zabiegu modelowania ust pozwala w sposób subtelny i naturalny zwiększyć ich objętość i jędrność. Najczęściej już pierwszy zabieg sprawia, że usta nabierają pożądanego wyglądu. W przypadku bardzo wąskich ust może zachodzić konieczność wykonania zabiegu w dwóch etapach.

Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu i są widoczne przez kolejne 6-9 miesięcy. Jeżeli konieczne jest wykonanie zabiegu w dwóch etapach, wówczas drugi etap przeprowadzany jest w odstępie ok. 2-4 tygodni od pierwszego.

Modelowanie ust jest wykonywane przy pomocy kwasu hialuronowego, który jest substancją naturalną, odpowiadającą w szczególności za prawidłowe funkcjonowanie komórek.

Wykorzystywane metody

Podczas zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który zawiera dodatkowo środek znieczulający. Jest to lignokaina, która aplikowana jest przy pomocy bardzo cienkiej igły lub poprzez specjalną kaniulę, pozbawioną ostrego końca. Dyskomfort zminimalizowany jest także dzięki zastosowaniu dodatkowych środków znieczulających miejscowo.

Mechanizm działania podczas zabiegu

Podczas zabiegu substancja czynna sprawia, że w tkankach wiązana jest woda. W zależności od oczekiwanego efektu stosuje się usieciowany bądź nieusieciowany kwas hialuronowy. Kwas w wersji usieciowionej pozwala wymodelować usta, poprawiając ich kontur i wielkość. Natomiast nieusieciowany kwas hialuronowy pozwala uzyskać efekt wyjątkowego nawilżenia i rewitalizacji.

Zabieg modelowania ust w Klinice Satinell w Łodzi

Jak długo trwa zabieg modelowania ust?

Dużą zaletą, często wymienianą przez kobiety, jest dość krótki czas wykonania zabiegu. Wystarczy ok. 30 minut, aby cieszyć się wymarzonymi, pełnymi i świetnie nawilżonymi ustami.

Czy zabieg modelowania niesie ze sobą jakieś zagrożenie?

Nie trzeba się obawiać, ponieważ obecnie wykonywane zabiegi nie wiążą się z zagrożeniem. Są one przeprowadzane w sposób mało inwazyjny, pod kontrolą specjalisty, dlatego właśnie modelowanie ust jest całkowicie bezpieczne.

Na co uważać po zabiegu?

Podczas zabiegu okolice ust poddawane są nakłuciom, dlatego też konieczne jest szczególne dbanie o ich higienę. Najlepiej w ciągu 24 godzin należy unikać dotykania okolic ust. Nie wolno też zaraz po zabiegu korzystać ze szminek czy błyszczyków, a także innych kosmetyków do ust. Tuż po zabiegu należy również zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej, basenu oraz sauny i solarium. W okresie kilku pierwszych tygodni należy unikać zmian temperatury, unikając dużego zimna lub gorąca, w tym też ekspozycji na słońce.

Pełne rezultaty zabiegu – kiedy będą widoczne?

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, natomiast efekt finalny będzie widoczny po upływie 2 tygodni. Okres ten jest niezbędny, aby wypełniacz w pełni zintegrował się z tkanką.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Z wykonania zabiegu zrezygnować muszą panie w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Czasowym przeciwwskazaniem jest także stan zapalny skóry, ale również infekcje bakteryjne i wirusowe. Nie można wykonywać zabiegu również wtedy gdy u pacjenta aktywna jest choroba tkanki łącznej lub inne choroby autoimmunologiczne. Modelowaniu ust nie mogą poddać się także osoby w trakcie leczenia immunosupresyjnego oraz onkologicznego.

Ciesz się wymarzonymi ustami
Zabieg
modelowania ust
1200 zł

800 zł

1 ml

15-30.11
Zabieg modelowania ust

CENA ZABIEGU

usta 0,5 ml 700 zł
powiększanie i modelowanie ust 1 ml PROMOCJA od 1200 zł 800 zł

Umów się na konsultację

42 208 10 01

603 474 090

klinika@satinell.pl

Klinika Satinell
ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
91-341 Łódź

T: +48 42 208 10 01
E: klinika@satinell.pl

Godziny otwarcia:
od pn do pt / 10:00 – 20:00
wybrane sb / 10:00 – 15:00