Czym jest retinol?
Retinol jest dobrze rozpuszczalny w tłuszczach. Dlatego łatwo przenika w głąb naskórka, gdzie stymuluje procesy regeneracyjne.
Retinol – efekty regularnego stosowania
Retinol działa na poziomie komórkowym, przyspieszając cykl odnowy komórkowej. Dzięki temu powoduje szybsze złuszczanie martwego naskórka, a także wspiera regenerację komórek skóry i stymuluje je do produkcji nowego kolagenu i elastyny.
Efekty retinolu to głównie:
- spłycenie zmarszczek,
- poprawa elastyczności skóry,
- wygładzenie i poprawa struktury skóry,
- redukcja przebarwień.
Retinol jest chętnie wybierany przez osoby mające cerę trądzikową. Składnik ten reguluje produkcję sebum, zwęża pory oraz sprzyja redukcji stanu zapalnego. Dzięki temu efektem stosowania retinolu jest ograniczenie tworzenia się zaskórników i wyprysków.
Efekty retinolu – po jakim czasie są widoczne?
Jak stosować retinol?
Stosowanie retinolu wymaga ostrożności, aby zminimalizować ryzyko podrażnień i efektów ubocznych. Do podstawowych zasad zalicza się:
- Stopniowe wprowadzanie retinolu do codziennej pielęgnacji – na początku warto stosować retinol 1–2 razy w tygodniu, a dopiero później zwiększać częstotliwość aplikacji.
- Aplikację na noc – retinol może zwiększać wrażliwość skóry na promieniowanie UV, dlatego najlepiej stosować go wieczorem. W ciągu dnia konieczne jest używanie kremu z filtrem SPF.
- Łączenie retinolu z produktami nawilżającymi – aby zminimalizować podrażnienia i suchość skóry, należy stosować retinol w połączeniu z silnie nawilżającymi kosmetykami.
- Zabiegi nawilżające – aby złagodzić suchość skóry, często towarzyszącą stosowaniu retinolu, warto regularnie korzystać z profesjonalnych zabiegów nawilżających.
Efekty uboczne retinolu
Chociaż retinol przynosi wiele korzyści, jego stosowanie może powodować przejściowe efekty uboczne. Pojawiają się one szczególnie na początku kuracji. Są to m.in.:
- podrażnienie skóry,
- zaczerwienienie i pieczenie skóry,
- nadmierne łuszczenie się naskórka,
- nadmierne przesuszenie skóry.
Należy również mieć na uwadze, że retinol zwiększa wrażliwość skóry na promienie UV. Dlatego podczas jego stosowania konieczne jest codzienne używanie kremu z filtrem SPF.
Zabiegi uzupełniające – jak nawilżyć skórę podczas kuracji retinolem?
Do najczęściej stosowanych zabiegów nawilżających i regenerujących należą:
Emozioni Plus
Emozioni Plus to całoroczny zabieg dedykowany skórze wrażliwej i reaktywnej. Minimalizuje podrażnienia wywołane stosowaniem retinolu poprzez m.in. łagodzenie stanów zapalnych, wzmocnienie bariery ochronnej skóry, silne odżywienie i nawilżenie tkanek.
Rehydra
Rehydra to zabieg nawilżający, który regeneruje suchą i odwodnioną skórę. Działanie składników aktywnych (m.in. prawoślazu lekarskiego, kwasu hialuronowego, masła shea, oleju jojoba) pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry, co jest niezwykle ważne podczas stosowania retinolu.
Zabiegi terapeutyczne PCA Skin
PCA Skin to terapia dobierana do indywidualnych potrzeb skóry na bazie kwasów i innych składników aktywnych – m.in. witaminy E, wyciągu z zielonej herbaty, pantenolu, mleka owsianego. Jest dedykowany przede wszystkim skórze przesuszonej, z trądzikiem, widocznymi oznakami starzenia i przebarwieniami.
Anty-aging ZO
Anty-aging ZO to zabieg dedykowany osobom ze skórą odwodnioną, przesuszoną, szorstką i pozbawioną blasku. Jego przebieg i efekty zależą od wybranego protokołu (Stimulator Peel, Anti-Aging, Ultra Hydration Treatment, Skin Brightening Treatment, Acne+ Oil Control Treatment). Osoby w trakcie kuracji retinolem mogą odnieść korzyści w postaci regeneracji, wsparcia procesów odbudowy, a także nawilżenia i ochrony skóry.
Czy retinol jest bezpieczny do samodzielnego stosowania?
Osoby z bardzo wrażliwą skórą lub borykające się z problemami dermatologicznymi powinny przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem.
jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się na omawiany zabieg.
Aby zarezerwować termin — zadzwoń: