Zarówno osocze bogatopłytkowe, jak i fibryna bogatopłytkowa pozyskiwane są od pacjenta. Wiąże się to z pobraniem niewielkiej ilości krwi, która następnie jest odwirowywana w specjalnym urządzeniu. W ten sposób powstaje w pełni naturalny preparat, który jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez organizm.
Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe to naturalny preparat krwiopochodny. Charakteryzuje się dużym stężeniem płytek krwi i czynników wzrostu, a także peptydów, protein i cytokin. Łącznie znajduje się w nim ponad 60 substancji biologicznie czynnych. Osocze bogatopłytkowe wspiera odnowę skóry, stymuluje komórki do naturalnej produkcji kolagenu, zagęszcza włókna kolagenowe i wpływa pozytywnie na gojenie się tkanek.
Fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa jest naturalnym preparatem pozyskiwanym z krwi. Stanowi cenne źródło ponad 30 czynników wzrostu, komórek macierzystych i białych krwinek. Odpowiadają one za procesy naprawcze i odnowę skóry.
Jaka jest różnica między osoczem bogatopłytkowym a fibryną?
Osocze bogatopłytkowe podawane jest wraz z aktywatorem, który niemal od razu uruchamia procesy krzepnięcia. Fibryna krzepnie w sposób naturalny, tworząc trójwymiarową sieć. Dzięki temu uwalnia czynniki wzrostu stopniowo, co pozwala uzyskać nieco lepsze efekty.
Osocze bogatopłytkowe i fibryna – przebieg zabiegu
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Obecne są także ślady nakłuć i niewielkie zasinienia. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. W czasie rekonwalescencji należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, basenu i sauny oraz unikać ekspozycji na światło słoneczne.
Wskazania do zabiegów z osoczem bogatopłytkowym i fibryną
Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i fibryną bogatopłytkową zalecane są przede wszystkim tym osobom, które chcą zrewitalizować i odmłodzić skórę. Wśród wskazań można wymienić:
- zmarszczki i inne oznaki starzenia się skóry,
- utratę jędrności i elastyczności skóry,
- zwiotczenie skóry,
- przebarwienia i cienie pod oczami,
- utratę blasku skóry,
- nierówny koloryt skóry.
Fibryna bogatopłytkowa i osocze bogatopłytkowe mogą być stosowane w przypadku blizn (również potrądzikowych) i oparzeń oraz przy nadmiernym wypadaniu włosów. Sprawdzają się także w ramach rekonwalescencji po innych zabiegach medycyny estetycznej.
Przeciwwskazania do stosowania fibryny i osocza bogatopłytkowego
Chociaż zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i fibryną są uznawane za bezpieczne, nie mogą być wykonywane u wszystkich osób. Do przeciwwskazań zaliczane są:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- choroby nowotworowe,
- choroby autoimmunologiczne,
- stan zapalny w miejscu zabiegowym,
- aktywna opryszczka,
- przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Zabiegi medycyny estetycznej zawsze powinny być poprzedzone konsultacją lekarską w celu wykluczenia przeciwwskazań.
Osocze bogatopłytkowe i fibryna – efekty zabiegu
Osoby korzystające z zabiegów z użyciem fibryny i osocza bogatopłytkowego zauważają wyraźną poprawę kondycji i wyglądu skóry. Możliwe efekty to:
- wyrównanie kolorytu skóry,
- zagęszczenie włókien kolagenowych,
- odbudowa komórek skóry,
- poprawa jędrności skóry,
- wygładzenie zmarszczek,
- poprawa ukrwienia skóry,
- redukcja blizn,
- zmniejszenie nasilenia wypadania włosów.
Jeżeli zastanawiasz się, czy zabiegi z fibryną i osoczem bogatopłytkowym sprawdzą się w Twoim przypadku, umów się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista zbierze wywiad i zbada skórę, a następnie opracuje indywidualny plan zabiegowy.
jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się
na omawiany zabieg.
Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090