Lato to czas, który wielu z nas spędza na słońcu, ciesząc się piękną pogodą i wakacyjnymi wyjazdami. Niestety, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może prowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień skóry. Nie muszą być one trwałą pamiątką po wakacjach! Poznaj TOP 3 zabiegi rozjaśniające przebarwienia po urlopie. Przebarwienia skóry to zmiany kolorytu, które przybierają postać ciemniejszych plam. Mogą mieć różną średnicę i kształt, występować pojedynczo lub łączyć się ze sobą, zajmując spory obszar. Na przebarwienia najbardziej narażona jest twarz. Dzieje się tak, ponieważ skóra tej części ciała jest delikatna i szczególnie wrażliwa na działanie różnych szkodliwych czynników.

Przebarwienia po urlopie – dlaczego powstają?

Przebarwienia po urlopie pojawiają się na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV (obecne w świetle słonecznym). Stymuluje ono produkcję melaniny. Jest to barwnik odpowiedzialny za kolor naszej skóry, włosów i oczu. Ponieważ odkłada się on nierównomiernie, cera traci swój równomierny koloryt i na jej powierzchni stają się widoczne ciemniejsze plamy. Warto mieć na uwadzę, że skóra traci zdolność do równomiernego rozkładania melaniny wraz z wiekiem. Na przebarwienia po urlopie bardziej są narażone kobiety ze względu na zmieniającą się gospodarkę hormonalną.

Jak pozbyć się przebarwień po urlopie? TOP 3 zabiegi

Nierównomierny koloryt skóry i ciemne plamy na twarzy to problem estetyczny, który można skutecznie usunąć. Nasze TOP 3 zabiegi na przebarwienia po urlopie to:

Peeling o działaniu depigmentującym

Jedną z metod redukcji przebarwień na twarzy są peelingi chemiczne o działaniu depigmentującym. Ich zadaniem jest wsparcie procesu regeneracji naskórka oraz redukcja nagromadzonej melaniny. W efekcie wyrównuje się koloryt cery i poprawia jej ogólna kondycja. Skóra jest rozświetlona i zrewitalizowana.

W Satinell do redukcji przebarwień po urlopie korzystamy z peelingu depigmentacyjnego, którego formuła oparta jest o:

  • kwas azelainowy 20%,
  • rezorcynę 10%,
  • kwas fitowy 6%,
  • kwas traneksamowy 3%.

Pierwsze efekty widoczne są już po jednym peelingu, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecane jest wykonanie serii zabiegów.

Zabieg laserem tulowym

Na przebarwienia po urlopie może sprawdzić się laseroterapia – np. laserem tulowym. To urządzenie, które jako źródło promieniowania wykorzystuje włókno tulowe. Emituje wiązkę o długości fali 1927 nm. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne skierowanie energii w zmiany pigmentacyjne przy jednoczesnym pobudzeniu tkanek do regeneracji. Poza rozjaśnieniem przebarwień i wyrównaniem kolorytu cery, efekty lasera tulowego to poprawa jędrności i tekstury skóry, wygładzenie zmarszczek, zamknięcie porów.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia mikroigłowa to małoinwazyjny zabieg polegający na nakłuwaniu skóry urządzeniem, którego głowica wyposażona jest w małe, cienkie igły. W naszej klinice korzystamy z technologii Dermapen, która pozwala uzyskać nawet 1920 nakłuć na sekundę.

Nakłucia mają na celu wywołanie mikrourazów, które stymulują komórki skóry do regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie w ten sposób podawane są pod skórę indywidualnie dobrane substancje aktywne – np. o działaniu rozświetlającym i depigmentującym. Efekty mezoterapii to:

  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • odżywienie i rewitalizacja,
  • nawilżenie,
  • rozświetlenie cery,
  • poprawa jędrności i gęstości skóry.

Pierwsze efekty widoczne są już po jednej mezoterapii mikroigłowej, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecane jest wykonanie serii zabiegów.

Należy pamiętać, że decyzję o tym, jaki zabieg na przebarwienia po urlopie wykonać, powinien podjąć kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej po zbadaniu skóry i zapoznaniu się z ogólnym stanem zdrowia pacjenta. Tylko dzięki temu zastosowana procedura będzie w pełni bezpieczna, a także przyniesie możliwie najlepsze rezultaty.

Przebarwienia po urlopie – jak im zapobiegać?

Przebarwienia po urlopie nie muszą być jedną z wakacyjnych pamiątek. Ryzyko ich pojawienia się można skutecznie zmniejszyć dzięki regularnemu stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Zalecane jest, aby zaopatrzyć się w preparat wysokiej jakości, który chroni zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Na co dzień wystarczy SPF 30, jednak podczas intensywnej ekspozycji na słońce lepiej używać kremów z SPF 50+. Krem należy nakładać co 2–3 godziny oraz po każdej kąpieli. Warto także nosić odzież ochronną (np. kapelusz z dużym rondem) i unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV w godzinach największego nasłonecznienia (między godziną 11 a 15). Ważna jest także codzienna pielęgnacja. Po każdym oczyszczeniu twarzy konieczne jest nakładanie kremów zawierających składniki nawilżające, a także antyoksydanty, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami pojawiającymi się pod wpływem promieniowania UV. Można także przygotować skórę do wakacyjnego wyjazdu poprzez delikatne zabiegi kosmetologiczne dopasowane do rodzaju i potrzeb cery.
Konsultacja z kosmetologiem jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się na omawiany zabieg. Aby zarezerwować termin — zadzwoń: 42 208 10 01 603 474 090
konsultacja kosmetologiczna