Z uwagi na zwiększone ryzyko powikłań pękające naczynka są przeciwwskazaniem do niektórych zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej. Z tego powodu wiele osób ma obawy przed zastosowaniem popularnych metod antycellulitowych. Okazuje się, że skłonność do pękania naczyń krwionośnych nie musi oznaczać konieczności zaakceptowania “pomarańczowej skórki”. Zobacz, jakie zabiegi na cellulit można robić przy pękających naczynkach.

Cellulit powoduje nieprawidłowe rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Ponieważ nie jest ona równomiernie rozłożona, tworzą się złogi i grudki, które sprawiają, że skóra staje się pofałdowana i są na niej widoczne charakterystyczne zagłębienia. Można zaobserwować to szczególnie na biodrach, pośladkach i udach, a niekiedy także piersiach, ramionach i kolanach. Cellulit występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Pękające naczynka na nogach

Pękające naczynka to częsty defekt kosmetyczny, który dotyczy głównie osób po 30. roku życia. Wśród przyczyn dużą rolę odgrywają czynniki genetyczne, styl życia (m.in. brak aktywności fizycznej, nadwaga i otyłość, obciążanie nóg, palenie papierosów), zmiany hormonalne, zaburzenia krążenia. Początkowo pojawiają się pojedynczo, a z czasem mogą tworzyć większe skupiska sinych linii pod skórą. Kruche naczynka pękają szczególnie pod wpływem promieniowania UV, intensywnego wysiłku, po spożyciu alkoholu oraz przy niskich i wysokich temperaturach.

Zabiegi antycellulitowe przy pękających naczynkach

Osoby, które borykają się z pękającymi naczynkami, nie muszą całkowicie rezygnować z zabiegów antycellulitowych z zakresu kosmetologii estetycznej. Część metod może być bez obaw stosowana po wcześniejszej konsultacji, ocenie stanu skóry i wykluczeniu przeciwwskazań.

Zabiegi na cellulit przy pękających naczynkach to m.in.:

 • endermologia,
 • połączenie ultradźwięków i fal radiowych.

Endermologia na cellulit

Endermologia to podciśnieniowy masaż ciała, który wykonywany jest przy użyciu specjalnej głowicy. Jest ona wyposażona w rolkę i klapkę powodujące sekwencyjne zasysanie i ugniatanie fałdów skóry. Pozwala to na rozbijanie kompleksów podskórnej tkanki tłuszczowej, co skutkuje zredukowaniem cellulitu i wygładzeniem skóry. Jednocześnie masaż pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Tym samym wzrasta jędrność i elastyczność skóry.

Pod wpływem masażu podciśnieniowego zachodzi drenaż limfatyczny, który usprawnia krążenie krwi i chłonki w organizmie. Sprzyja to redukcji obrzęków oraz usuwaniu z organizmu toksyn, nadmiaru wody i rozbitych komórek tłuszczowych. Dla osiągnięcia pełnych rezultatów zalecane jest wykonanie serii 12 zabiegów.

Ultradźwięki i fale radiowe na cellulit

Zabieg polega na przesuwaniu głowicy po ciele, która emituje:

 • zimne i ciepłe ultradźwięki,
 • unipolarne fale radiowe o bardzo wysokiej częstotliwości.

Ultradźwięki oddziałują na tkankę tłuszczową, prowadząc do jej stopniowego rozpadu. Natomiast fale radiowe rozgrzewają włókna kolagenowe, co skutkuje ich przebudowaniem. Jednocześnie następuje intensywna stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i gładka. Dzięki rozbiciu złogów tłuszczu dochodzi do zredukowania cellulitu. Pierwsze rezultaty są widoczne już po jednym zabiegu. Dla ich wzmocnienia i utrwalenia zalecane jest wykonanie serii składającej się z 4–6 sesji w tygodniowych odstępach.

Endermologia a pękające naczynka

Bardzo ważną kwestią jest wpływ masażu podciśnieniowego na delikatne naczynia krwionośne. Przy pękających naczynkach można wykonać endermologię, jeżeli zabieg jest przeprowadzany na urządzeniach wyposażonych w nowoczesne technologie, takie jak:

 • sensor identyfikacji umożliwiający dobór parametrów do jakości skóry,
 • głowica wyposażona w klapkę i rolkę umożliwiającą wielowymiarową penetrację tkanek,
 • możliwość indywidualnego dopasowania cyklu roboczego i gęstości zasysania tkanek.

Ostateczną decyzję o wykonaniu endermologii przy pękających naczynkach podejmuje kosmetolog po zapoznaniu się z indywidualnym przypadkiem i ocenie skóry. Konieczne jest także wykluczenie innych przeciwwskazań, do których należą:

 • żylaki,
 • choroba nowotworowa,
 • naczyniaki,
 • aktywne infekcje skóry,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • ciąża (poza drenażem limfatycznym nóg w II i III trymestrze).

Jaki zabieg antycellulitowy przy pękających naczynkach wybrać?

Wybór zabiegu antycellulitowego przy pękających naczynkach zależy od kilku czynników. Pod uwagę należy wziąć m.in.:

 • obecność przeciwwskazań do wykonania danego zabiegu,
 • ogólny stan skóry i stopień zaawansowania cellulitu,
 • możliwości finansowe,
 • możliwości czasowe (niektóre zabiegi wymagają większej liczby lub częstszych sesji).

Przy wyborze zabiegu antycellulitowego przy pękających naczynkach warto zdać się na specjalistę. Podczas konsultacji kosmetolog ocenia stan skóry oraz zapoznaje się z oczekiwaniami i możliwościami Pacjenta. Na tej podstawie dopasowuje najbezpieczniejszy i możliwie najbardziej skuteczny zabieg.

Warto również mieć na uwadze, że zabiegi na cellulit można ze sobą łączyć. Szczególnie częste jest jednoczesne wykonywanie endermologii i fal radiowych z ultradźwiękami. Połączenie różnych metod pozwala na uzyskanie maksymalnych efektów.

Konsultacja z kosmetologiem
jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się
na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090

konsultacja kosmetologiczna