WOLUMETRIA TWARZY — LIFTING I MODELOWANIE KONTURÓW

Efekty zabiegu wolumetrii, czyli modelowania konturu twarzy

Opadające policzki, zmiany owalu twarzy, wiotkość w okolicach żuchwy i efekt drugiego podbródka to problemy estetyczne, które dotykają nas wraz z wiekiem. Nie musisz korzystać ze skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, aby cofnąć te zmiany. Zabieg wolumetrii twarzy przywraca jej dawny kształt i naturalny wygląd.

umów się na konsultację

Na skróty:

• WSKAZANIA

• OPIS ZABIEGU

• EFEKTY ZABIEGU

• JAK WYGLĄDA ZABIEG?
• KIEDY WYKONAĆ ZABIEG?
• SPECJALIŚCI
• TRWAŁOŚĆ EFEKTÓW
• ZALECENIA PO
• PRZECIWWSKAZANIA
• CENA WOLUMETRII

Zabieg wolumetrii twarzy polecamy pacjentom, którzy chcą:

 • wykonać zabieg wolumetrii policzków, czyli poprawić ich wygląd (zredukować tzw. efekt chomików na twarzy)
 • wypełnić dolinę łez
 • wyrównać ubytki w objętości twarzy
 • uwydatnić kości jarzmowe
 • wymodelować policzki, aby były smukłe i uniesione
 • wzmocnić zarys bródki i żuchwy (redukując drugi podbródek)
 • wyszczuplić optycznie twarz

Ponadto zabieg umożliwia korektę owalu, która podkreśla tzw. trójkąt twarzy. Lifting i modelowanie przywraca jej naturalne proporcje.

Sprawdzi się, jeśli szukasz bezpiecznego i bezbolesnego zabiegu modelującego o wysokiej skuteczności działania, który możesz wykonać o każdej porze roku.

Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy?

Podczas zabiegu wolumetrii wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego wprowadzamy pod skórę za pomocą cienkich, małych igieł. W przypadku zabiegu modelowania twarzy wykorzystuje się specyficzną postać kwasu hialuronowego, tzw. kwas usieciowany. Jest on gęstszy od standardowych wypełniaczy. Ponadto ma bardziej plastyczną formułę, dzięki czemu daje naturalny efekt wypełnienia tkanki podskórnej. Lekarz, aplikując substancje, podaje ją w głębokie warstwy skóry, aby uzupełnić ubytek i skorygować zwiotczenia.

Efekty zabiegu wolumetrii

Lifting wolumetryczny cofa zmiany, które powstały na skutek spadku objętości tkanek, mniejszej elastyczności i jędrności skóry. Podczas zabiegu lekarz modeluje kontur twarzy, wypełnia policzki lub dolinę łez. Redukuje takie problemy, jak chomiki, czy zwiotczenia w okolicy żuchwy. Dodatkowo zabieg nawilża skórę oraz spłyca zmarszczki.

Efekty zabiegu wolumetrii, czyli modelowania konturu twarzy:

 • wymodelowanie owalu twarzy i przywrócenie jej młodzieńczego kształtu
 • wyszczuplenie twarzy
 • uniesienie policzków
 • redukcja zmarszczek i bruzd
 • napięcie skóry i poprawa jej elastyczności
 • lepsze nawilżenie skóry
 • możliwe jest zniwelowanie opadających policzków, tzw. chomików
 • można wypełnić tzw. dolinę łez
 • można podkreślić linię żuchwy i kości policzkowych
Wolumetria twarzy Łódź
Wolumetria twarzy Łódź

Jak wygląda zabieg lifting wolumetryczny twarzy?

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry w obszarze, który zostanie poddany wolumetrii. Kwas hialuronowy podawany jest w formie nakłuć, w ustalonych wcześniej punktach.

Zabieg nie jest bolesny, może jedynie powodować lekki dyskomfort u niektórych osób, co ma związek z indywidualną tolerancja bólu oraz uczuciem lekkiego rozpierania w tkankach w miejscu, gdzie została zaaplikowana substancja czynna. W praktyce istnieje możliwość wykonania znieczulenia miejscowego, jednak nowoczesne preparaty zawierają w składzie lidokainę.

Czas trwania zabiegu

Cały zabieg wolumetrii twarzy nie trwa długo. Na jego wykonanie wystarczy zaledwie 20-30 minut. Wcześniej procedura jest poprzedzona szczegółową konsultacją.

Czy zabieg wolumetrii może być wykonywany przez cały rok?

Tak, lifting wolumetryczny można wykonać w dowolnym miesiącu. Nie ma w tej kwestii żadnych przeciwwskazań. Jednakże, umawiając termin wizyty, warto pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu nie należy wystawiać skóry na działanie niskich lub wysokich temperatur, a także promieniowania słonecznego.

Specjaliści wykonujący wolumetrię w Satinell

lek. Hanna Kowalska

dermatolog, medycyna estetyczna

lek. Krystian Rozmus

medycyna estetyczna

lek. Klaudia Orłowska-Orlik

dermatolog, medycyna estetyczna

Kiedy zobaczysz rezultaty zabiegu?

Pełna ocena efektywności wolumetrii twarzy możliwa jest dopiero po upływie ok. 2 tygodni od wykonania zabiegu. Czas ten jest potrzebny do integracji wypełniacza z tkanką. Dopiero wówczas zobaczysz ostateczny rezultat zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty wolumetrii?
Co ile czasu warto powtarzać zabieg?

Rezultaty zabiegu modelowania konturu twarzy będą widoczne przez ok. 12-18 miesięcy od jego wykonania. Po upływie tego czasu zabieg można powtórzyć (oczywiście, jeśli potwierdzi to lekarz).

Jak dbać o skórę po zabiegu wolumetrii?

Co robić, a czego nie robić po wolumetrii twarzy? Bardzo ważna jest szczególna troska o higienę w okolicach, w których wykonywane były wkłucia. W ciągu 24 godzin od zabiegu lepiej nie dotykać miejsc zabiegowych. W pierwszych dobach należy też zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej, basenu, sauny i solarium. Bardzo ważne jest, aby w pierwszych tygodniach po zabiegu unikać nadmiernych zmian temperatury. Niewskazana jest także ekspozycja na promieniowanie słoneczne.

Szczegółowe informacje na temat tego, jak dbać o skórę po zabiegu wolumetrii uzyskasz podczas zabiegu i konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu wolumetrii twarzy

Mimo bezpieczeństwa i niewielkiej inwazyjności zabiegu, wolumetrii nie można wykonywać u wszystkich pacjentów. Przeciwwskazaniem jest m.in. ciąża oraz laktacja, a także zdiagnozowane choroby nowotworowe.

Nie ma możliwości przeprowadzenia zabiegu, gdy u pacjenta występuje aktywna postać opryszczki lub infekcje wirusowe i bakteryjne. Zabieg nie zostanie przeprowadzony, jeśli na skórze będą zmiany o charakterze zapalnym, a także u osób z nadwrażliwością lub alergią na stosowane substancje, głównie kwas hialuronowy. Nie należy wykonywać zabiegów u pacjentów ze skłonnościami do powstawania bliznowców.

Działania niepożądane po zabiegu wolumetrii twarzy

Jak każdy zabieg, tak i wolumetria twarzy może wywołać pojawienie się pewnych skutków ubocznych. Najczęściej obejmują one uczucie napięcia, które pojawia się w związku ze zwiększeniem objętości tkanki, do której zaaplikowany został wypełniacz. Ponadto pacjenci zgłaszali wzmożony świąd w miejscu podania substancji. Sporadycznie dochodziło do wystąpienia krwiaków, które najczęściej wchłaniały się samoistnie po upływie kilku dni. Każde działanie niepożądane warto skonsultować z lekarzem, który wykonuje zabieg.
Cena wolumetrii twarzy w Łodzi — w Satinell

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Rodzaj zabiegu Cena
lifting wolumetryczny twarzy od 1200 zł
kwas hialuronowy (Juvederm, Teoxane, Neauvia) 1 ml 1200 zł
kwas hialuronowy (Juvederm, Teoxane, Neauvia) 2 ml 2300 zł
kwas hialuronowy (Juvederm, Teoxane,  Neauvia) 3 ml 3300 zł
kwas hialuronowy (Juvederm, Teoxane, Neauvia) 4 ml 4200 zł
kwas hialuronowy (Juvederm, Teoxane, Neauvia) 5 ml 5000 zł

Umów się na konsultację

42 208 10 01

603 474 090

klinika@satinell.pl

Nasi specjaliści dzielą się wiedzą