Lifting i modelowanie konturów twarzy (wolumetria)

CZAS ZABIEGU
20–30 minut

LICZBA ZABIEGÓW
1

ZNIECZULENIE
miejscowe

WYKONUJE
lekarz

Zabieg wykonywany jest w celu skorygowania oraz przywrócenia właściwego kształtu twarzy, a jednocześnie pozwala uzyskać efekty odmładzające. Jest to doskonały sposób na to, aby podkreślić oraz wzmocnić naturalne rysy twarzy.

umów się na konsultację

Zabieg zalecany jest pacjentom, którzy chcieliby:

 • poprawić wygląd swoich policzków (uniesienie opadających policzków),
 • wypełnić tzw. dolinę łez,
 • pragną wyrównać ubytki w objętości twarzy,
 • uwydatnić kości jarzmowe,
 • wymodelować policzki,
 • wzmocnić zarys bródki i żuchwy.

Ponadto zabieg umożliwia korektę owalu twarzy, podkreślając jednocześnie tzw. trójkąt twarzy. Lifting i modelowanie pozwalają odzyskać naturalne proporcje twarzy.

Zabieg ceniony jest przez pacjentów, ale także lekarzy, ze względu na wysoką skuteczność działania. Dużą zaletą jest możliwość wykonania o dowolnej porze roku, a ponadto jest on całkowicie bezpieczny i właściwie bezbolesny.

Mechanizm działania

Podczas zabiegu za pomocą cienkich, małych igieł wprowadzany jest pod skórę wypełniacz przygotowany na bazie kwasu hialuronowego. W przypadku zabiegu, jakim jest wolumetria, wykorzystuje się specyficzną postać kwasu hialuronowego, tzw. usieciowanego. Jest on gęstszy od standardowych wypełniaczy, a do tego jest masą bardzo plastyczną. Lekarz aplikując substancje podaje ją w głębokie warstwy skóry, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Efekty zabiegu

Ogromną zaletą wolumetrii jest możliwość powstrzymania oznak starzenia się skóry, które powstają na skutek zmiany objętości skóry, utraty elastyczności i jędrności. Na skutek zabiegu udaje się również wyrównać kontur twarzy, jednocześnie wypełniając policzki, powodując ich podniesienie. Zabieg wpływa również korzystnie na prawidłowe nawilżenie skóry, jednocześnie spłycając występujące zmarszczki.

W efekcie zabiegu: 

 • poprawie ulega owal twarzy,
 • możliwe jest zniwelowanie opadających policzków,
 • wykonuje się wypełnienie zapadniętych policzków, a także tzw. doliny łez,
 • możliwe jest podkreślenie linii żuchwy i kości policzkowych,
 • redukowane są zmarszczki i bruzdy,
 • poprawiane jest napięcie skóry i jej elastyczność,
 • skóra staje się lepiej nawilżona.
Wolumetria twarzy Łódź
Wolumetria twarzy Łódź
Wolumetria twarzy Łódź

Przebieg zabiegu i jego bolesność

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry w obszarze, który zostanie poddany zabiegowi. Kwas hialuronowy podawany jest w formie nakłuć, w ustalonych wcześniej punktach. Zabieg nie jest bolesny, może jedynie powodować lekki dyskomfort u niektórych osób, co ma związek z indywidualną tolerancja bólu oraz uczuciem lekkiego rozpierania w tkankach w miejscu, gdzie została zaaplikowana substancja czynna. W praktyce istnieje możliwość wykonania znieczulenia miejscowego, jednak nowoczesne preparaty zawierają w składzie lidokainę.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Cały zabieg nie trwa długo, bo na jego wykonanie wystarczy zaledwie 20-30 minut.

Czy zabieg wolumetrii może być wykonywany przez cały rok?

Oczywiście. Nie ma przeciwwskazań, które ograniczałyby możliwość wykonywania zabiegu . Jednakże umawiając termin warto pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu nie należy wystawiać skóry na działanie niskich lub wysokich temperatur, a także promieniowania słonecznego.

Rezultaty po zabiegu, kiedy będą widoczne?

Pełna ocena efektywności zabiegu możliwa jest dopiero po upływie ok. 2 tygodni od wykonania zabiegu. Czas ten jest potrzebny do integracji wypełniacza z tkanką. Dopiero wówczas możliwa jest pełna ocena rezultatów.

Efekty zabiegu – jak długo będą się utrzymywać?

Rezultaty zabiegu będą widoczne aż przez ok. 12-18 miesięcy od jego wykonania.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu wolumetrii twarzy

Mimo bezpieczeństwa i niewielkiej inwazyjności zabiegu nie można wykonywać go u wszystkich pacjentów. Przeciwwskazaniem jest m.in. ciąża oraz laktacja, a także zdiagnozowane choroby nowotworowe. Nie ma możliwości przeprowadzenia zabiegu, gdy u pacjenta występuje aktywna postać opryszczki lub infekcje wirusowe i bakteryjne. Zabieg nie zostanie przeprowadzony, jeśli na skórze będą zmiany o charakterze zapalnym, a także u osób z nadwrażliwością lub alergią na stosowane substancje, głównie kwas hialuronowy. Nie należy wykonywać zabiegów u pacjentów ze skłonnościami do powstawania bliznowców.

Działania niepożądane po zabiegu wolumetrii twarzy

Jak każdy zabieg, tak i wolumetria twarzy może wywołać pojawienie się pewnych skutków ubocznych. Najczęściej obejmują one uczucie napięcia, które pojawia się w związku ze zwiększeniem objętości tkanki, do której zaaplikowany został wypełniacz. Ponadto pacjenci zgłaszali wzmożony świąd w miejscu podania substancji. Sporadycznie dochodziło do wystąpienia krwiaków, które najczęściej wchłaniały się samoistnie po upływie kilku dni.

Higiena skóry po zabiegu

Bardzo ważne jest dbanie o higienę w okolicach, w których wykonywane były wkłucia. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby w ciągu 24 godzin starać się nie dotykać tych miejsc. Przeprowadzenie zabiegu wprowadza pewne dodatkowe ograniczenia, w szczególności: konieczność rezygnacji z aktywności fizycznej, basenu, sauny oraz solarium. Bardzo ważne jest, aby w pierwszych tygodniach po zabiegu unikać nadmiernych zmian temperatury. Niewskazana jest także ekspozycja na promieniowanie słoneczne.

Koszt zabiegu

facelifting wolumetryczny

od 1200 zł

Umów się na konsultację

42 208 10 01

603 474 090

klinika@satinell.pl

Satinell Clinic
ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
91-341 Łódź

T: +48 42 208 10 01
E: klinika@satinell.pl

Godziny otwarcia:
od pn do pt / 10:00 – 20:00
sb / 10:00 – 15:00