Wraz z wiekiem twarz ulega zmianom. Nie mamy na myśli tylko zmarszczek i bruzd. Policzki zaczynają opadać, skóra w okolicy żuchwy staje się wiotka i tworzy drugi podbródek. Twarz traci swój owal. Jednak można temu zaradzić. Poznaj zabieg wolumetrii kwasem hialuronowym. Utrata napięcia i elastyczności skóry, a tym samym jej nadmierna wiotkość na policzkach i w okolicy żuchwy to konsekwencje naturalnych procesów starzenia. Są one związane ze zmniejszeniem ilości kolagenu, włókien elastynowych, kwasu hialuronowego i podskórnej tkanki tłuszczowej.

Modelowanie twarzy – czy to możliwe bez skalpela?

Wielu osobom wciąż wydaje się, że wyostrzenie rysów twarzy lub wymodelowanie jej poszczególnych części jest możliwe tylko dzięki ingerencji chirurgicznej. Nic bardziej mylnego! Techniki współczesnej medycyny estetycznej umożliwiają wyszczuplenie twarzy, uniesienie policzków, podkreślenie kości policzkowych czy zlikwidowanie podwójnego podbródka bez konieczności użycia skalpela. Takim zabiegiem jest modelowanie kwasem hialuronowym, czyli wolumetria.

Efekty wolumetrii to:

 • wyrównanie asymetrii twarzy,
 • wypełnienie ubytków,
 • redukcja zmarszczek,
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
 • nawilżenie skóry,
 • uniesienie i wysmuklenie policzków,
 • wzmocnienie zarysu żuchwy,
 • likwidacja podwójnego podbródka.

Wolumetria pozwala na uzyskanie w pełni naturalnych efektów oraz przywrócenie naturalnych proporcji twarzy.

Wolumetria policzków, żuchwy i twarzy

Wolumetria polega na podskórnym wprowadzeniu usieciowanego kwasu hialuronowego w wybrane partie twarzy. Preparat podawany jest przy pomocy cienkich igieł lub tępo zakończonej igły zwanej kaniulą. Wypełnia on ubytki i pozwala na swobodne modelowanie tkanek. Zabieg jest w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Wolumetria policzków, żuchwy i twarzy może być wykonywana przez cały rok.

Kiedy widać efekty po wolumetrii kwasem hialuronowym?

Pierwsze efekty wolumetrii twarzy można zaobserwować już bezpośrednio po zabiegu. Jednak ostateczne rezultaty są widoczne po około 2–3 tygodniach. Czas ten jest potrzebny na integrację kwasu hialuronowego z tkankami.

Jak długo utrzymuje się wolumetria?

Efekty wolumetrii kwasem hialuronowym utrzymują się przez 12–18 miesięcy. Ma na to wpływ kilka czynników – m.in. ogólna kondycja skóry i uwarunkowania osobnicze. Jeżeli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, zabieg modelowania twarzy można powtórzyć.

Czy wolumetria jest bezpieczna? Przeciwwskazania do wolumetrii twarzy

Wolumetria kwasem hialuronowym bywa nazywana „liftingiem bez skalpela”. Zabieg umożliwia cofnięcie zmian spowodowanych zmniejszeniem elastyczności, jędrności i objętości skóry bez konieczności dużej ingerencji w tkanki – zupełnie inaczej niż ma to miejsce podczas chirurgicznego face liftingu. Dlatego cechuje się on wyższym profilem bezpieczeństwa i krótszym czasem rekonwalescencji.

Wolumetria twarzy jest bezpieczna i wolna od powikłań, jeżeli:

 • zabieg wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej,
 • lekarz stosuje wysokiej jakości preparaty zgodnie z ich przeznaczeniem,
 • przed zabiegiem odbyła się konsultacja lekarska i zostały wykluczone przeciwwskazania,
 • Pacjent zadba o odpowiednie przygotowanie do wolumetrii.

Mimo że modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem niewymagającym dużej ingerencji w tkanki, nie można wykonać jej u wszystkich osób. Przeciwwskazania do wolumetrii to:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby onkologiczne,
 • zmiany skórne o charakterze zapalnym (m.in. trądzik).

Wolumetria twarzy zawsze poprzedzona jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz ocenia kondycję skóry i wyklucza przeciwwskazania do zabiegu. W razie potrzeby specjalista może zlecić wykonanie dodatkowych badań.

Wolumetria dla mężczyzn

Pamiętaj, że wolumetria twarzy to zabieg medycyny estetycznej, który sprawdzi się również w przypadku mężczyzn. Panowie decydują się na jego wykonanie, aby cofnąć oznaki starzenia, ale nie tylko. Metoda ta jest stosowana w celu poprawy konturu twarzy, wyrównania proporcji między jej poszczególnymi częściami oraz nadania jej bardziej męskich cech (maskulinizacja).

Jeżeli chcesz zmienić kształt policzków, wymodelować żuchwę lub wyostrzyć rysy twarzy, umów się na konsultację i zabieg modelowania kwasem hialuronowym. Aktualna cena wolumetrii dostępna jest w naszym cenniku.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się na omawiany zabieg. Aby zarezerwować termin — zadzwoń: 

42 208 10 01 603 474 090
Klinika Satinell – bezpłatna konsultacja