Modelowanie twarzy to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej. Najczęściej przeprowadza się go przy pomocy nici liftingujących lub kwasu hialuronowego. Obie metody są małoinwazyjne oraz uznawane za bezpieczne i skuteczne. Zastanawiasz się, która z nich jest lepsza? Przygotowaliśmy dla Ciebie porównanie wolumetrii kwasem hialuronowym i nici liftingujących!

Modelowanie twarzy jest zabiegiem, który ma na celu poprawę konturów twarzy i przywrócenie jej naturalnych proporcji poprzez zwiększenie jędrności skóry oraz uniesienie zwiotczałych i opadających tkanek. Sprzyja to uzyskaniu młodszego i bardziej zadowalającego wyglądu.

Wolumetria i nici liftingujące w modelowaniu twarzy

Zarówno wolumetria kwasem hialuronowym, jak i nici liftingujące to metody, które pozwalają wymodelować kontur twarzy bez interwencji chirurgicznej. Zabiegi nie wymagają dużej ingerencji w tkanki, dzięki czemu są uznawane za bezpieczne, a rekonwalescencja jest krótka. Pierwsze efekty pojawiają się stosunkowo szybko, bo już po około 2 tygodniach.

Wolumetria polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego pod skórę w te miejsca na twarzy, które wymagają wypełnienia i zwiększenia objętości. Ilość preparatu lekarz dopasowuje indywidualnie do każdego pacjenta.

Nici liftingujące to jedna z nowocześniejszych metod modelowania twarzy. Wprowadzane są pod skórę, gdzie pełnią rolę „rusztowania” dla tkanek, a tym samym podnoszą je i odpowiednio napinają, redukując objawy starzenia się skóry. Nici mogą być rozpuszczalne lub nierozpuszczalne.

Wolumetria kwasem hialuronowym a nici liftingujące – różnice

Podstawową różnicą między wolumetrią a nićmi liftingującymi jest substancja czynna. W pierwszym przypadku jest nią kwas hialuronowy. To organiczny związek chemiczny, który wiąże wodę i wypełnia tkanki. W przypadku nici rozpuszczalnych jest to kwas polimlekowy (niekiedy z dodatkiem kwasu hialuronowego). Substancja ta jest biostymulatorem, który silnie pobudza komórki do produkcji kolagenu, co w naturalny sposób zagęszcza skórę. Natomiast nici nierozpuszczalne są wykonane z polipropylenu. Inną różnicą między wolumetrią a nićmi liftingującymi jest przebieg zabiegu. Zarówno kwas hialuronowy jak i nici liftingujące podawane są metodą iniekcji. Nakłucia wykonywane są cienkimi igłami w określone wcześniej punkty lub wprowadzane pod skórę przy pomocy kaniuli (miękkiej, tępo zakończonej igły). Zarówno nici liftingujące, jak i kwas hialuronowy z czasem ulegają rozpadowi i są wchłaniane przez organizm. Proces ten trwa dłużej w przypadku pierwszej metody. Nawet po rozpuszczeniu nici skóra nadal wygląda młodo, ponieważ komórki wyprodukowały naturalny kolagen.

Co wybrać – nici liftingujące czy wolumetrię kwasem hialuronowym?

Tak naprawdę nie można jednoznacznie określić, który zabieg jest lepszy – wolumetria kwasem hialuronowym czy nici liftingujące. Bez wątpienia obie metody mają swoje zalety:

  • są uznawane za bezpieczne,
  • pozwalają osiągnąć długotrwałe efekty,
  • poprawiają owal twarzy,
  • optycznie wyszczuplają twarz,
  • podnoszą opadające tkanki,
  • redukują podwójny podbródek,
  • wygładzają zmarszczki i redukują inne objawy starzenia się skóry,
  • poprawiają napięcie i elastyczność skóry,
  • stymulują komórki skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Zalecane jest, aby dopasować metodę modelowania twarzy do objawów starzenia się skóry i ich wpływu na ogólny wygląd. Jeżeli tkanki wymagają wypełnienia, prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie wolumetria kwasem hialuronowym. Metoda ta sprawdzi się również w przypadku, gdy istnieje potrzeba wymodelowania konkretnych partii twarzy, redukcji ubytków, nawilżenia skóry lub wypełnienia doliny łez.

Z kolei nici liftingujące są lepszym wyborem, gdy twarz straciła swój naturalny owal na skutek zwiotczenia skóry i działania sił grawitacji, ponieważ pozwalają na podniesienie opadniętych tkanek. Metoda ta sprawdzi się również, gdy zachodzi potrzeba podniesienia napięcia skóry, korekty asymetrii twarzy lub złagodzenia zmarszczek (linii marionetki, zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek palacza).

Nici liftingujące są znane z trwalszych efektów. Szacuje się, że utrzymują się one nawet przez 24 miesiące. W przypadku kwasu hialuronowego jest to ok. 12–18 miesięcy.

Jeżeli zastanawiasz się, co wybrać – nici liftingujące czy wolumetrię, pamiętaj, że ostatecznego wyboru metody modelowania twarzy powinien dokonać lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej. Dlatego przed każdym zabiegiem przeprowadzamy konsultację lekarską. W jej trakcie specjalista zapozna się z Twoimi oczekiwaniami dotyczącymi efektów, wykluczy przeciwwskazania oraz dopasuje najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodę.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090

Klinika Satinell – bezpłatna konsultacja
lek. Martyna Buchalska (Gabryjelska) medycyna estetyczna

Wpis przygotowany we współpracy z lekarzem Martyną Buchalską.
 
lek. Martyna Buchalska – to lekarz medycyny estetycznej z pasją i zamiłowaniem do najnowszych metod zabiegowych. Specjalizuje się w niechirurgicznym liftingu twarzy, lipotransferach i zabiegach anti-aging.
 
Chętnie sięga po innowacyjne metody zabiegowe i nowe technologie.