Wolumetria twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych, który pomaga osiągnąć harmonijny, symetryczny owal twarzy. Modeluje rysy, uwydatnia kości jarzmowe oraz redukuje zwiotczenia, które powstały w wyniku naturalnego procesu starzenia się tkanek. Aby osiągnąć optymalne rezultaty zabiegu, ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie.

W tym artykule, we współpracy z lek. Jakubem Krystianem, zebraliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki, jak przygotować się do wolumetrii twarzy, aby efekty zabiegu były naturalne, trwałe i efektowne.

Na czym dokładnie polega zabieg wolumetrii twarzy?

Zacznijmy jednak od najważniejszej kwestii. Czy wiesz, na czym dokładnie polega zabieg wolumetrii twarzy?

Prawidłowo wykonana wolumetria pozwala uzyskać natychmiastowy efekt odmłodzenia twarzy. Dzieje się tak za sprawą wypełnienia ubytków w obrębie każdego piętra twarzy, które powstały na skutek naturalnych procesów starzenia się skóry. Dzięki temu twarz wygląda młodo, świeżo, a co najważniejsze jest odmłodzona bez efektu przerysowania i sztuczności.

Podczas zabiegu wykorzystujemy wypełniacze, które są wstrzykiwane w różne obszary twarzy, takie jak policzki, okolica pod oczami, linie marionetki (od kącików ust w dół), podbródek i inne obszary, które wymagają korekty.

Zabieg wolumetrii twarzy w Satinell zawsze jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta. Specjalista dokładnie ocenia twarz, analizuje obszary wymagające korekty oraz ustala odpowiednią ilość i rodzaj wypełniaczy. Wstrzykiwanie odbywa się za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, dlatego zazwyczaj stosujemy miejscowe znieczulenie.

Jak przygotować się do zabiegu wolumetrii twarzy?

zabiegi wykonywane są przez zespół lekarzy i specjalistów

konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

odpowiednia pielęgnacja skóry

odpowiednia pielęgnacja skóry

zabiegi wykonywane są przez zespół lekarzy i specjalistów

zdrowy tryb życia

rezygnacja z leków potęgujących krwawienie

rezygnacja z leków potęgujących krwawienie

Zacznij od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg estetyczny, ważne jest spotkanie z doświadczonym specjalistą. Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej opowiedz o swoich oczekiwaniach względem zabiegu.

Lekarz oceni stan Twojej skóry i zaproponuje rozwiązania, które są odpowiedzią na Twoje indywidualne potrzeby. Tylko w ten sposób osiągniesz naturalne rezultaty odmłodzenia twarzy.

Przed przystąpieniem do zabiegu wolumetrii twarzy bardzo ważne jest poinformowanie lekarza o swoim zdrowiu, w tym o wszelkich istniejących schorzeniach, alergiach i wcześniejszych zabiegach estetycznych. To pomoże zminimalizować ryzyko niepożądanych efektów ubocznych i zapewni bezpieczny przebieg procedury.

Wolumetria twarzy może znacząco poprawić Twój wygląd oraz samopoczucie, wiele jednak zależy od Twoich oczekiwań i tego, czy są realistyczne względem zabiegu.

Właśnie po to jest konsultacja. Możesz opowiedzieć lekarzowi o swoich celach estetycznych. Specjalista skonfrontuje je z kondycją Twojej skóry, ale też możliwościami oraz ograniczeniami wolumetrii twarzy. Dzięki temu efekty zabiegu będą dla Ciebie przewidywalne i zadowalające.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:


42 208 10 01
603 474 090

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Zadbaj o pielęgnację skóry przed zabiegiem wolumetrii

Dobra, przemyślana pielęgnacja skóry przed wolumetrią twarzy jest kluczowa dla osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Kilka tygodni przed planowanym zabiegiem, zadbaj o regularne oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie skóry.

Staraj się unikać ekstremalnych warunków pogodowych np. nadmiernej ekspozycji na słońce lub zimny wiatr, a także agresywnych kosmetyków, które mogą podrażniać skórę.

Przynajmniej na tydzień przed zabiegiem zrezygnuj z sauny, basenu oraz solarium. Nawet w pochmurne dni zabezpieczaj regularnie skórę kosmetykiem z filtrem UV.

Prowadź zdrowy tryb życia

Oczywiście nie chodzi o nagły przymus wykupienia karnetu na siłownię. Przed każdym zabiegiem estetycznym warto jednak zadbać o swój organizm — tak, aby dobrze czuć się swoim ciele.

Twój styl życia ma ogromny wpływ na kondycję skóry. Przed wolumetrią twarzy warto zadbać o zdrową dietę bogatą w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, odpowiednią ilość snu, regularną aktywność fizyczną oraz zminimalizowanie skutków stresu.

Warto również ograniczyć palenie papierosów i spożywanie alkoholu, które negatywnie wpływają na kondycję skóry.

Holistyczne przygotowanie do zabiegu wolumetrii 
Poczuj się dobrze w swojej skórze

Unikaj leków i suplementów, które potęgują krwawienie

Przed zabiegiem wolumetrii twarzy, należy unikać leków i suplementów, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Wśród nich jest m.in. aspiryna, ibuprofen, witamina E, niektóre leki przeciw zapalne i niektóre suplementy ziołowe.
Pamiętaj, aby podczas konsultacji przedstawić lekarzowi listę wszystkich przyjmowanych leków i suplementów (zwłaszcza przeciwkrzepliwych), aby dokładnie ocenić ryzyko ewentualnych powikłań oraz zmodyfikować plan leczenia.

Uwaga! W przypadku dodatniego wywiadu w kierunku opryszczki – pacjent musi wdrożyć odpowiednie zabezpieczenie (Heviran 400 mg 2 x 1 tabletka przez 2 dni przed zabiegiem, w dniu zabiegu oraz 2 dni po). Jeśli podejrzewasz, że masz aktywną opryszczkę, skonsultuj się ze specjalistą, zanim zgłosisz się na zabieg.

Czy każdy może skorzystać z zabiegu wolumetrii?

Niestety nie! Wolumetria, mimo niskiej inwazyjności, nie powinna być wykonywana u kobiet w ciąży, kobiet karmiących, osób chorych onkologicznie, a także w przypadku występowania na skórze zmian o charakterze zapalnym, takich jak trądzik czy egzema.

W przypadku znacznych dysproporcji twarzy, które są efektem wcześniejszych zabiegów medycyny estetycznej, wskazane jest dodatkowe wykonanie USG twarzy. W ten sposób lekarz może ocenić kondycję tkanek i wykluczyć konieczność wcześniejszego rozpuszczenia kwasu hialuronowego

Zastanawiasz się, czy zabieg wolumetrii twarzy jest dla Ciebie?

Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg wolumetrii jest dla Ciebie — zacznij od konsultacji z doświadczonym lekarzem, który specjalizuje się w tego typu zabiegach. Odwiedź naszą klinikę medycyny estetycznej w Łodzi.

Lekarz indywidualnie oceni Twoją kondycję skóry i potrzeby zabiegowe. Odpowie na wszelkie pytania na temat przygotowania do zabiegu, pielęgnacji skóry, unikania niektórych leków, czy też efektów, które możecie osiągnąć za pomocą wolumetrii.

Zapraszamy do naszej kliniki!