REWITALIZACJA POCHWY KWASEM HIALURONOWYM

Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym jest jednym z zabiegów wykonywanych w ramach ginekologii estetycznej. Pozwala on poprawić wygląd narządów płciowych zewnętrznych u kobiety.

umów się na konsultację

Na co jest ten zabieg?

Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym jest jednym z zabiegów wykonywanych w ramach ginekologii estetycznej. Pozwala on poprawić wygląd narządów płciowych zewnętrznych u kobiety. Wpływa korzystnie na ich estetykę sprawiając, że panie zyskują pewność siebie, ale przede wszystkim pomaga poprawić jakość życia seksualnego.

Wskazania do zabiegu

Zabieg wykonywany jest u kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu miejsc intymnych i pragną poprawić ich wygląd. Wśród wskazań do zabiegu należy wymienić także niedostateczne nawilżenie błony śluzowej pochwy czy obniżona satysfakcja ze współżycia seksualnego.

Lekarz może zalecić pacjentce wykonanie zabiegu rewitalizacji pochwy kwasem hialuronowym w ramach profilaktyki infekcji lub gdy zmaga się ona z częstymi otarciami i podrażnieniami miejsc intymnych. Zabieg pozwala zmniejszyć lub wyeliminować ból związany z niewystarczającą ochroną warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego.

Kwas hialuronowy i wykonywana rewitalizacja pochwy to sposób na zahamowanie skutków menopauzy oraz postępujących procesów starzenia się skóry, również w okolicach intymnych. Zabieg polecany jest paniom, u których na skutek chemioterapii, bądź gwałtownej utraty masy ciała doszło do ścieńczenia, a także utraty tkanki tłuszczowej w okolicy miejsc intymnych.

Przebieg zabiegu

Nie każdy wie, ale kwas hialuronowy występuje w organizmie w sposób naturalny, a jego odpowiednia ilość pozwala zapewnić odpowiednie nawilżenie oraz jędrność skóry. Problem polega na tym, że wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, a tym samym skóra ulega procesom starzenia – wiotczeje, jest sucha, bo brakuje właściwego nawilżenia. Podczas zabiegu w miejscach intymnych aplikowany jest kwas hialuronowy, aby uzupełnić niedobór i tym samym pomóc wyeliminować dolegliwości. Preparat podawany jest poprzez nakłucia. Jest to tzw. metoda mezoterapii igłowej, podczas której wykonywane są płytkie nakłucia. Wykorzystywana bardzo wąska igła umożliwia precyzyjne podanie kwasu hialuronowego bezpośrednio pod skórę pacjentki. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu kobieta może wrócić do domu zaraz po jego zakończeniu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie u każdej kobiety możliwe jest przeprowadzenie zabiegu. Wśród przeciwwskazań wymienić należy ciążę i karmienie piersią, ale także ostre oraz przewlekłe zakażenie dróg rodnych. Rewitalizacji pochwy kwasem hialuronowym nie wykonuje się u pań ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową, zmagających się z cukrzycą lub w trakcie leczenia antykoagulantami.

  Efekty pozabiegowe

  Zabieg rewitalizacji pochwy wykorzystujący kwas hialuronowy pozwala ujędrnić, ale także wyeksponować przednią część ścian pochwy. Dzięki temu poprawiony zostaje nie tylko efekt estetyczny, ale również poprawia się jakość współżycia. Zabieg pozwala zwiększyć nawilżenie pochwy.

  Zalecenia pozabiegowe

  Zabieg nie wymaga pozostawania w Klinice, jednak należy stosować się do przekazanych przez personel wytycznych pozabiegowych. W dniu, w którym zabieg rewitalizacji został wykonany nie należy korzystać z sauny i solarium, należy też zrezygnować z gorących kąpieli. Ponadto konieczne jest utrzymanie odpowiedniej higieny intymnej, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca poddawanego zabiegowi.

  CENA ZABIEGU

  Odmładzanie pochwy (nawilżenie i rewitalizacja) kwasem hialuronowym od 2500 zł
  Powiększanie i modelowanie warg sromowych większych kwasem hialuronowym (2ml preparatu Neauvia Rose) od 1700 zł

  Umów się na konsultację

  42 208 10 01

  603 474 090

  klinika@satinell.pl

  Klinika Satinell
  ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
  91-341 Łódź

  T: +48 42 208 10 01
  E: klinika@satinell.pl

  Godziny otwarcia:
  od pn do pt / 10:00 – 20:00
  wybrane sb / 10:00 – 15:00