Modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nic dziwnego! Która z nas nie marzy o pełnych, soczystych i namiętnych ustach? Jednak nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Najwięcej obaw dotyczy tzw. efektu kaczego dzióbka. Czy można go uniknąć?

Modelowanie ust to zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego usieciowanego lub nieusieciowanego. Jest to naturalna substancja, która bardzo dobrze łączy się z tkankami ludzkiego organizmu. Dzięki temu jest niewyczuwalna, nie powoduje uczucia sztywności ust i nie zaburza ruchomości warg. Ilość i technika podania powinna być dopasowana indywidualnie do każdej osoby. W przeciwnym razie efekt może być daleki od oczekiwań i skutkować powstaniem kaczego dzióbka.

Jaki jest cel zabiegu modelowania ust?

Modelowanie ust przeprowadzane jest w celach estetycznych lub medycznych. Przy jego pomocy można zyskać bardziej satysfakcjonujący wygląd lub rozmiar warg, który jest dopasowany do rysów twarzy. Możesz zdecydować się na zabieg również wtedy, gdy chcesz skorygować asymetrię lub usunąć inne defekty.

Modelowanie ust to:
 • wypełnienie warg,
 • nadanie ustom kształtu,
 • uniesienie kącików ust,
 • wyrównanie asymetrii,
 • ujędrnienie warg,
 • nawilżenie ust.
Zabieg pozwala osiągnąć bardzo dobre i naturalne efekty estetyczne. Dlaczego więc u wielu osób obserwujemy kaczy dzióbek?

Skąd bierze się efekt kaczego dzióbka przy modelowaniu ust?

Kaczy dzióbek to potoczne określenie na zbyt wydatne i nadmiernie powiększone usta, które nie pasują do rysów twarzy, a nawet zaburzają jej proporcje. Często towarzyszy mu skumulowanie się kwasu hialuronowego nad górną wargą, co powoduje jej wysunięcie do przodu. Uzyskany efekt jest sztuczny, a w wielu przypadkach wręcz karykaturalny.
Efekt kaczego dzióbka przy modelowaniu ust jest skutkiem nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Możliwe przyczyny to:
 • zastosowanie złej techniki zabiegowej,
 • podanie zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego,
 • zbyt szybkie wykonanie zabiegu,
 • wykonanie zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego złej jakości,
 • przesadne wymodelowanie łuku kupidyna,
 • niedopasowanie kształtu i wielkości warg do rysów twarzy,
 • niezachowanie proporcji między górną a dolną wargą.
Modelowanie ust z efektem kaczego dzióbka jest uznawane za błąd i nie powinno mieć miejsca w dobrej klinice medycyny estetycznej.

Czy zawsze pojawia się efekt kaczego dzióbka?

Pojawienie się kaczego dzioba po modelowaniu ust nie jest regułą ani prawidłowym stanem. Jak wcześniej wspomnieliśmy, jest to skutek nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Pamiętaj jednak, że bezpośrednio po zabiegu wargi i okoliczne tkanki mogą być lekko opuchnięte, ponieważ taki jest fizjologiczny skutek iniekcji. Objaw ten ustępuje po około trzech dniach. Końcowy efekt modelowania ust zobaczysz po dwóch tygodniach.

Modelowanie ust – jak osiągnąć naturalny efekt?

Marzą Ci się namiętne usta bez kaczego dzioba? Jest to osiągalne! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.
Namiętne usta bez efektu kaczego dzióbka
Modelowanie ust – naturalny efekt
Modelowanie ust – naturalny efekt

Zdjęcia ukazują efekty zabiegów u konkretnych pacjentów. Efekty zabiegu mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjentów do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby wykonującej zabieg.

Zachowaj umiar i powiększaj usta stopniowo

Umiar to najważniejsza zasada. Jednorazowe podanie dużej ilości kwasu hialuronowego nie jest najlepszym pomysłem – szczególnie gdy masz wąskie wargi i chcesz je znacznie powiększyć. Metamorfoza powinna zostać rozłożona na kilka zabiegów. Pozwoli to w pełni kontrolować efekt.

Dopasuj kształt i rozmiar ust do twarzy

Pacjentki często o tym zapominają. Marzy im się kształt i rozmiar ust innej, często znanej, osoby. Nie tędy droga! Wargi muszą pasować do Twoich rysów twarzy i mieć odpowiednie proporcje. Bez tego nigdy nie osiągniesz naturalnego efektu.

Wykonuj zabiegi modelowania ust tylko u profesjonalistów

Jeżeli chcesz poprawić usta, wybieraj tylko doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Powinnaś mieć pewność, że specjalista potrafi dopasować technikę zabiegu, dba o najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz stosuje wysokiej jakości preparaty. Przed umówieniem wizyty poczytaj opinie, obejrzyj zdjęcia przedstawiające efekty, przejrzyj stronę internetową.

Nie upieraj się na konkretną metodę modelowania ust

Jest kilka technik modelowania ust. Nie każdą z nich można zastosować u wszystkich osób. Lekarz powinien umiejętnie dopasować metodę, a nie jedynie podążać za trendami w medycynie estetycznej. Pamiętaj, że zabieg modelowania ust powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. W jej trakcie możesz skonsultować z lekarzem swoje obawy, opowiedzieć o oczekiwaniach, a także uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej