Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Łodzi

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Łodzi.
Mokre plamy na ubraniach, wilgotne dłonie i stopy, nieprzyjemny zapach i uczucie lepkości na skórze — to tylko kilka wyzwań, z którymi zmagają się osoby walczące z nadpotliwością. Na szczęście nadmierne wydzielanie potu można zahamować, a nawet zatrzymać za pomocą zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

umów się na konsultację

Na skróty:

• DLA KOGO?
• JAK DZIAŁA TOKSYNA BOTULINOWA?
• CECHY ZABIEGU
• NA CZYM POLEGA ZABIEG NA NADPOTLIWOŚĆ?

• EFEKTY ZABIEGU

• SPECJALIŚCI

• ZALECENIA PO

• PRZECIWWSKAZANIA

• CENA ZABIEGU

Nadpotliwość — wskazania do wykonania zabiegu toksyną botulinową

Zabieg toksyną botulinową jest skutecznym rozwiązaniem w leczeniu nadpotliwości (hiperhydrozy) w obszarach takich jak pachwiny, dłonie, stopy oraz twarz. Blokując sygnały nerwowe odpowiedzialne za nadmierną aktywność gruczołów potowych, zabieg skutecznie zmniejsza produkcję potu, poprawiając tym samym komfort i jakość życia osób dotkniętych nadpotliwością.

Toksyna botulinowa w leczeniu nadpotliwości

Toksyna botulinowa blokuje sygnały nerwowe, które pobudzają gruczoły potowe do produkcji nadmiernego potu. Głównym składnikiem toksyny botulinowej jest botulina, która jest neurotoksyną produkowaną przez bakterię Clostridium botulinum.

W przypadku leczenia nadpotliwości toksyna botulinowa jest zwykle aplikowana w strategicznych miejscach na skórze, tam, gdzie występuje nadmierna aktywność gruczołów potowych. Po jej zastosowaniu nerwy przestają pobudzać gruczoły do wydzielania potu, czego efektem jest zahamowanie problemu.

Cechy zabiegu

  • Szybki efekt, już po kilku godzinach od zabiegu.
  • Trwałość zabiegu (efekt utrzymuje się około 10 miesięcy).
  • Potliwość zmniejsza się nawet o 95%.
  • Niska inwazyjność zabiegu.

Na czym dokładnie polega procedura zabiegowa?

Zabieg na nadpotliwość z użyciem toksyny botulinowej polega na precyzyjnym wstrzyknięciu preparatu w wybranych miejscach, w których występuje nadmierna aktywność gruczołów potowych.

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz dokładnie oceni problem nadpotliwości. Na tej podstawie określana jest dawka toksyny botulinowej i miejsce podania preparatu.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry w miejscu, gdzie wykonywane będzie wstrzyknięcie substancji. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, ze względu na dyskomfort związany z wrażliwością skóry w miejscach, w których występuje największa ilość gruczołów potowych.

Czy zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny?

Toksyna botulinowa stosowana w celu zmniejszenia nadpotliwości, zmarszczek lub innych dolegliwości jest bezpieczna. Niesie minimalne ryzyko powikłań.

Najczęstszymi skutkami ubocznymi związanymi z zastosowaniem toksyny botulinowej są łagodne i przejściowe lekkie zasinienia, obrzęki, miejscowe zaczerwienienie lub dyskomfort.

Efekty zabiegu na nadpotliwość

Efekty zabiegu z toksyną botulinową w leczeniu nadpotliwości zaczynają być zauważalne po kilku dniach od wykonania procedury i utrzymują się zwykle przez okres około 10 miesięcy.

Najbardziej oczywistym efektem zabiegu jest znaczne zmniejszenie ilości produkowanego potu w obszarach poddanych wstrzyknięciom toksyny botulinowej.

Zmniejszenie nadpotliwości pozwala na większy komfort podczas codziennych aktywności i sytuacji społecznych. Pacjenci zazwyczaj odczuwają większą pewność siebie, gdyż nie muszą martwić się o wilgotne ubrania czy nieprzyjemny zapach potu.

Specjaliści wykonujący zabieg w Satinell

lek. Hanna Kowalska

dermatolog, medycyna estetyczna

lek. Krystian Rozmus

medycyna estetyczna

lek. Klaudia Orłowska-Orlik

dermatolog, medycyna estetyczna

lek. Grzegorz Fiedeń

chirurg

Zalecenia po zabiegu

Skóra po zabiegu będzie nieco bardziej wrażliwa. Jeśli preparat został wprowadzony w okolicach twarzy, przez ok. 4 godziny po podaniu toksyny botulinowej należy unikać schylania głowy. Nie powinno się też masować czy pocierać miejsc wkłucia, aby uniknąć ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się preparatu w miejsca niepożądane.

Przez 48 godzin należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, a przez kolejny tydzień unikać dużych zmian temperatury otoczenia, dlatego konieczne będzie zrezygnowanie z sauny, łaźni czy ekspozycji na promieniowanie słoneczne. W sposób szczególny należy zadbać również o miejsca wstrzyknięcia preparatu, zabezpieczając je przed nadmiernym nagrzewaniem lub ochładzaniem.

Przeciwwskazania

Mimo niskiej inwazyjności zabieg wykorzystujący toksynę botulinową nie może być wykonany u wszystkich. Podstawowym przeciwwskazaniem jest ciąża i laktacja, ale to nie jedyne ograniczenia. Metoda nie może być stosowana u osób ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, w szczególności, gdy osoby zażywają preparaty mające na celu ustabilizowanie akcji serca.


Ponadto wśród ograniczeń wymienić należy także:

  • alergię na ludzką albuminę,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • przyjmowanie leków przeciwbólowych lub przeciwgorączkowych,
  • terapia antybiotykami z grupy aminoglikozydów,
  • schorzenia płytki mięśniowo-nerwowej,
  • choroby układu nerwowego, w tym m.in. choroba Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.
Cena zabiegu na nadpotliwość w Łodzi

Leczenie nadpotliwości

Rodzaj zabiegu Cena
leczenie nadpotliwości toksyną botulinową od 1200 zł

Umów się na konsultację

42 208 10 01

603 474 090

klinika@satinell.pl