LABIOPLASTYKA – PLASTYKA WARG SROMOWYCH MNIEJSZYCH

Labioplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który pozwala wykonać korekcję warg sromowych. W szczególności podczas zabiegu możliwe jest zredukowanie wielkości warg sromowych mniejszych w przypadku ich przerostu.

umów się na konsultację

Na co jest ten zabieg?

Labioplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który pozwala wykonać korekcję warg sromowych. W szczególności podczas zabiegu możliwe jest zredukowanie wielkości warg sromowych mniejszych w przypadku ich przerostu. Z zabiegu korzystają także pacjentki, pragnące dokonać korekty kształtu warg sromowych, również po to, aby zlikwidować występującą asymetrię. Oczekiwany efekt osiągany jest poprzez usunięcie nadmiaru tkanki. Zabieg labioplastyki jest wykonywany zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdej pacjentki. Konieczność uwzględnienia anatomicznej budowy ciała kobiety sprawia, że zabieg może zostać połączony z plastyką napletka łechtaczki.

Wskazania do zabiegu

Labioplastyka warg sromowych mniejszych wykonywana jest u kobiet zarówno ze względów estetycznych, jak również zdrowotnych. Na zabieg często decydują się panie, aby wyrównać występującą asymetrię lub by zmienić kształt warg sromowych. Często pacjentki wykonują zabieg w przypadku przerostu warg sromowych mniejszych. Czynniki, które skłaniają do podjęcia decyzji o wykonaniu zabiegu to m.in. odczuwany dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności oraz sportów. Korekta w obrębie warg sromowych mniejszych może być również konieczna u pań, odczuwających niedogodności podczas współżycia. Poza chęcią poprawy wyglądu estetycznego miejsc intymnych, labioplastyka zalecana jest również w przypadku, gdy kształt warg sromowych powoduje trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny w miejscach intymnych, co może prowadzić do nawracających infekcji.

Przebieg zabiegu

Zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych może być wykonany na dwa sposoby. Metoda działania oraz zakres operacji wybierane są przez lekarza, który uwzględnia indywidualne czynniki, jak wielkość warg sromowych.

Wykonujący labioplastykę lekarz może podjąć decyzję o konieczności wykonania cięcia chirurgicznego lub zastosowaniu terapii laserowej. W obu wariantach konieczne jest znieczulenie miejscowe w obrębie wykonywanego zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu plastyki warg sromowych mniejszych nie można wykonać u każdej pacjentki, dlatego bardzo ważne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu oraz wykonanie określonych badań. Labioplastyka nie może być wykonywana u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także pań, u których występuje krwawienie menstruacyjne w dniu, w którym miałby zostać wykonany zabieg. Ponadto wśród przeciwwskazań wymienić należy również:

  • występujące infekcje pochwy i sromu,
  • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego,
  • stwierdzona choroba nowotworowa narządów płciowych lub jej podejrzenie,
  • alergia na środek wykorzystywany do znieczulenia.

Efekty pozabiegowe

Zaletą wykonania labioplastyki jest trwałość uzyskanych efektów. Zazwyczaj nie ma konieczności wykonywania powtórnego zabiegu, jednak zaleca się, aby przeprowadzić labioplastykę u tych pań, które nie planują już ciąży.

Powikłania po zabiegu

Jak każdy zabieg wymagający interwencji chirurgicznej, tak i labioplastyka może u niektórych kobiet spowodować wystąpienie pewnych niepożądanych efektów. Wśród nich wymienić można obrzęk, zasinienia czy krwiaki w miejscu przeprowadzenia zabiegu, jak też dolegliwości bólowe.

Zaleca się, aby w okresie rekonwalescencji, tj. przez okres ok. 4 tygodni zrezygnować ze współżycia seksualnego, a także intensywnego wysiłku fizycznego.

CENA ZABIEGU

Labioplastyka – chirugiczna korekcja warg sromowych ( radiofrekwencja) – jedna warga 2000 zł
Labioplastyka – chirugiczna korekcja warg sromowych ( radiofrekwencja) – obie wargi 3000 zł

Umów się na konsultację

42 208 10 01

603 474 090

klinika@satinell.pl

Klinika Satinell
ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
91-341 Łódź

T: +48 42 208 10 01
E: klinika@satinell.pl

Godziny otwarcia:
od pn do pt / 10:00 – 20:00
wybrane sb / 10:00 – 15:00