Labioplastyka – plastyka warg sromowych mniejszych

Labioplastyka efekty
Przerośnięte, asymetryczne wargi sromowe mogą prowadzić do dyskomfortu zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach intymnych. Labioplastyka to zabieg chirurgiczny, który rozwiązuje ten problem — polega na trwałej korekcie wyglądu, proporcji i wielkości warg sromowych mniejszych, przywracając komfort i zadowolenie z życia seksualnego.

umów się na konsultację

Na skróty:

• WSKAZANIA DO ZABIEGU
• DUŻE WARGI SROMOWE PRZYCZYNY
• CO TO JEST LABIOPLASTYKA?
• PROCEDURA ZABIEGOWA

• EFEKTY ZABIEGU

• SPECJALIŚCI

• ZALECENIA PO

• PRZECIWWSKAZANIA

• CENA ZABIEGU

Wskazania do wykonania labioplastyki

 • Labioplastyka warg sromowych mniejszych wykonywana jest u kobiet zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych.
 • Na zabieg często decydują się panie, aby wyrównać występującą asymetrię, zmienić kształt warg sromowych lub zmniejszyć przerośnięte wargi sromowe, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie np. jazdę na rowerze.
 • Korekta w obrębie warg sromowych mniejszych może być również konieczna u pań, odczuwających niedogodności podczas współżycia.
 • Poza chęcią poprawy wyglądu estetycznego labioplastyka zalecana jest również w przypadku, gdy kształt warg sromowych powoduje trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny, co może prowadzić do nawracających infekcji.

Co jest przyczyną rozciągnięcia lub przerostu warg sromowych?

Rozciągnięcie lub przerost warg sromowych może wynikać z czynników genetycznych, hormonalnych zmian (np. w czasie ciąży, porodu, menopauzy), urazów, piercingu, starzenia się tkanek, reakcji zapalnych, infekcji lub zmian wagi ciała.

Każda kobieta ma unikalne cechy fizjologiczne, które wpływają na wygląd warg sromowych. Jeśli odczuwasz dyskomfort w tym obszarze – skontaktuj z naszym lekarzem ginekologii estetycznej. Podczas konsultacji zostaną omówione zarówno ewentualne przyczyny zmian, jak i cele estetyczne, które chcesz osiągnąć.

Co to jest labioplastyka, czyli na czym polega korekta warg sromowych?

Labioplastyka to chirurgiczny zabieg ginekologiczny, którego celem jest korekta wyglądu warg sromowych mniejszych. Polega na zmniejszeniu lub przemodelowaniu tkanek warg sromowych, aby dopasować ich wielkość do Twoich indywidualnych preferencji. Podczas zabiegu lekarz ginekologii estetycznej usuwa nadmiar tkanki, wygładza kontury lub zmienia kształt warg.

Celem labioplastyki zazwyczaj jest poprawa komfortu estetycznego lub fizycznego. Procedura jest przeprowadzana po wcześniejszej konsultacji, podczas której omawiane są Twoje oczekiwania, możliwe efekty i ryzyka związane z zabiegiem. Ze względu na anatomiczną budowę kobiecego ciała, zabieg może zostać połączony z plastyką napletka łechtaczki.

Jak wygląda zabieg labioplastyki? Procedura zabiegowa.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz specjalizujący się w ginekologii estetycznej przeprowadzi ocenę medyczną oraz porozmawia z Tobą na temat oczekiwań estetycznych.

Zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych może być wykonany na dwa sposoby. Lekarz może podjąć decyzję o konieczności wykonania cięcia chirurgicznego lub zastosowaniu terapii laserowej.

Metoda działania oraz zakres operacji wybierane są przez lekarza, który uwzględnia indywidualne czynniki oraz wielkość warg sromowych.

W obu wariantach konieczne jest znieczulenie miejscowe w obrębie wykonywanego zabiegu. Po zakończeniu procedury może być konieczne założenie szwów lub innych środków zabezpieczających. Czas rekonwalescencji jest kwestią indywidualną — ważne, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych, które poznasz podczas konsultacji.

Efekty labioplastyki

 • poprawa wyglądu warg sromowych mniejszych
 • zmniejszenie nadmiaru tkanki
 • wygładzenie nierówności
 • dostosowanie kształtu lub proporcji do indywidualnych oczekiwań
 • zabieg może przyczynić się do poprawy codziennego komfortu, szczególnie podczas uprawiania sportu oraz aktywności seksualnej
 • zmniejsza się ryzyko podrażnień i infekcji (łatwiej zachować higienę miejsc intymnych)

Zabieg labioplastyki daje trwałe efekty. Zazwyczaj nie ma konieczności wykonywania powtórnego zabiegu.

Specjaliści wykonujący zabieg labioplastyki w Łodzi

lek. spec. Małgorzata Kraszewska – ginekolog Satinell

lek. Małgorzata Kraszewska

ginekolog, ginekologia estetyczna

Zalecenia po zabiegu

Jak każdy zabieg wymagający interwencji chirurgicznej, tak i labioplastyka może u niektórych kobiet prowadzić do niepożądanych efektów. Możesz zauważyć obrzęk, zasinienia lub krwiaki, a także odczuwać dolegliwości bólowe. Zaleca się, aby w okresie rekonwalescencji, tj. przez okres 4 tygodni zrezygnować ze współżycia seksualnego, a także intensywnego wysiłku fizycznego. Równie istotne jest zachowanie odpowiedniej higieny, noszenie luźnej, miękkiej bielizny, a także stosowanie się do pozostałych zaleceń, które zostaną Ci przekazane podczas konsultacji.

Przeciwwskazania

Zabiegu plastyki warg sromowych mniejszych nie można wykonać u każdej pacjentki, dlatego bardzo ważne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu oraz wykonanie określonych badań.

Labioplastyka nie może być wykonywana u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także pań, u których występuje krwawienie menstruacyjne w dniu, w którym miałby zostać wykonany zabieg.

Ponadto wśród przeciwwskazań wymienić należy również:

 • występujące infekcje pochwy i sromu
 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
 • stwierdzona choroba nowotworowa narządów płciowych lub jej podejrzenie
 • alergia na środek wykorzystywany do znieczulenia
Cena labioplastyki w Łodzi

Korekta okolic intymnych i labioplastyka

Rodzaj zabiegu Cena
korekta warg sromowych od 4000 zł
powiększanie i modelowanie warg sromowych większych kwasem hialuronowym (2 ml preparatu Neauvia Rose) 2200 zł
powiększanie i modelowanie warg sromowych większych kwasem hialuronowym (1 ml preparatu Neauvia Rose) 1200 zł

Umów się na konsultację

42 208 10 01

603 474 090

klinika@satinell.pl

Klinika Satinell
ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
91-341 Łódź

T: +48 42 208 10 01
E: klinika@satinell.pl

Godziny otwarcia:
od pn do pt / 9:00 – 20:00
sb i nd / 9:00 – 15:00
w weekendy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja
OTWARTE TAKŻE W NIEDZIELE