Fizjoterapia uroginekologiczna w Łodzi

Fizjoterapia uroginekologiczna to specjalistyczna forma terapii, która pomaga kobietom w różnych momentach ich życia – od przygotowania do ciąży, przez połóg, aż po menopauzę. 



Zadbaj o swoją intymną swobodę. W Satinell otrzymasz wsparcie fizjoterapeutki, która poprzez indywidualny plan terapii, wyeliminuje uciążliwe schorzenia, przywróci Twój kobiecy komfort oraz satysfakcję z życia intymnego.

umów się na konsultację
Fizjoterapia uroginekologiczna w Łodzi

Na skróty:

• W CZYM POMAGA?

• WSKAZANIA DO WIZYTY

• METODY

• SPECJALIŚCI

• JAK WYGLĄDA WIZYTA
• JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY

• CENA ZABIEGU

• ZAKRES WSPARCIA

FIZJOTERAPIA ENDOMETRIOZY
FIZJOTERAPIA PRZY BOLESNYCH MIESIĄCZKACH
FIZJOTERAPIA W ZABURZENIACH SEKSUALNYCH
FIZJOTERAPIA W CIĄŻY
FIZJOTERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU
TERAPIA BLIZNY
FIZJOTERAPIA W POŁOGU

W czym pomaga fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże Ci złagodzić uciążliwe kobiece dolegliwości m.in. nietrzymanie moczu, stolca i gazów, bolesne miesiączki, endometriozę. Przygotuje Twoje ciało na nadchodzące zmiany w czasie ciąży i połogu, a także przywróci równowagę w sferze mięśniowo-powięziowej, która ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządów miednicy mniejszej. 


Co ważne – fizjoterapeuta uroginekologiczny zajmuje się zarówno leczeniem, jak i profilaktyką. Podczas terapii ważna jest współpraca pacjentki ze specjalistą oraz wdrożenie prawidłowych nawyków, które redukują ryzyko nawrotu odczuwanych dolegliwości.

Wskazania – kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego?

  • planowana ciąża
  • ciąża
  • połóg (także po cesarskim cięciu)
  • menopauza
  • dolegliwości uroginekologiczne
  • profilaktyka
  • jakość życia seksualnego
  • nietrzymanie moczu, choćby w postaci kilku kropel przy dużym wysiłku
  • osłabienie mięśni pochwy
  • dyskomfort podczas stosunku
  • spadek elastyczności i jędrności tkanek pochwy (może mieć wpływ na komfort i jakość życia seksualnego)
  • bolesne miesiączki
  • nietrzymanie gazów lub stolca
  • endometrioza
  • brak orgazmu
  • rozejście mięśnia dna miednicy
  • obniżenie narządów rodnych
  • blizna po operacjach lub cesarskim cięciu
  • zaparcia, biegunki, zespół jelita drażliwego
  • bóle w obrębie dna miednicy lub kręgosłupa lędźwiowego

Metody fizjoterapeutyczne

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Uwalnia od nadmiernego napięcia tkanek miękkich, co jest częstą przyczyną dolegliwości bólowych.

Masaż w ciąży

Masaż w ciąży

Zmniejsza obrzęki, napięcia, dolegliwości bólowe. Usuwa zmęczenie, niweluje stres i wzmacnia skórę.
Fotel BTL Emsella

Fotel BTL Emsella

Wykona za Ciebie intensywny trening mięśni dna miednicy. Poprzez stymulację elektromagnetyczną eliminuje problem nieotrzymania moczu.

Kinesiotaping

Kinesiotaping

Reguluje napięcia nerwowo-mięśniowe, poprawia krążenie krwi i limfy, redukuje dolegliwości bólowe (także u kobiet w ciąży).
Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Poprzez stymulację nagromadzonych płynów w organizmie poprawia krążenie krwi i limfy. Wyeliminuje problem obrzęków i przyspieszy usuwanie toksyn.

Zakres wsparcia fizjoterapeuty uroginekologicznego w Satinell

Fizjoterapia endometriozy

Endometrioza jest kobiecą chorobą, w której tkanka podobna do błony śluzowej macicy (tzw. endometrium) rozwija się poza nią, najczęściej w obrębie miednicy mniejszej. Choroby dotyczy nawet 6-15% kobiet, szczególnie w wieku rozrodczym.

Fizjoterapia może pomóc w leczeniu objawów endometriozy poprzez złagodzenie bólu, poprawę ruchomości i siły mięśni. Sprawia, że przebieg choroby jest o wiele łagodniejszy. Wspiera proces leczenia poprzez terapie manualne, ćwiczenia mięśni dna miednicy, elektrostymulacje, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Zakres terapii jest dobierany indywidualnie.

Fizjoterapia przy bolesnych miesiączkach

Cierpisz na bolesne miesiączki? To coraz częściej spotykane zjawisko wśród kobiet. Jednym z rozwiązań, które może przynieść Ci ukojenie jest fizjoterapia uroginekologiczna. Terapie manualne, ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe pozwalają zredukować napięcia mięśni miednicy, które często są przyczyną odczuwanych dolegliwości. 


Fizjoterapia przy bolesnych miesiączkach rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Specjalista może zapytać Cię o styl życia, dietę, a także intensywność i częstotliwość bólu menstruacyjnego. Dalsza diagnostyka polega na ocenie pozycji ciała, badaniu obszaru miednicy oraz powłok brzusznych, a także badaniu USG oraz EMG. 


Fizjoterapia może być prowadzona przez cały cykl, także w czasie menstruacji.

Fizjoterapia w zaburzeniach seksualnych

Bolesne współżycia, trudność w osiąganiu orgazmu, zaburzenia erekcji lub ejakulacji, poczucie luzu lub ciężkości w pochwie, nietrzymanie moczu w czasie współżycia — to tylko kilka z zaburzeń, w których może pomóc Ci fizjoterapeuta uroginekologiczny. 


Każda dysfunkcja seksualna może mieć wpływ nie tylko na Twoją aktywność seksualną i odczuwaną satysfakcję, ale i ogólne samopoczucie. Fizjoterapeuta pod kontrolą badań EMG i USG wprowadza techniki terapii manualnej i trening mięśni dna miednicy. Wzmacnia i rozluźnia napięte mięśnie, zwiększa ich elastyczność, a także przywraca czucie i kontrolę. To pierwszy krok do lepszej świadomości własnego ciała i poprawy życia seksualnego.

Fizjoterapia kobiet w ciąży

Ze wsparcia fizjoterapeutycznego warto korzystać na każdym etapie ciąży. Dzięki temu przygotujesz swój organizm zarówno do porodu, jak i zmian fizycznych oraz hormonalnych, które zachodzą w ciele przez 9 miesięcy. 


Fizjoterapia okołoporodowa wspiera Twoje zdrowie, łagodzi bóle pleców i klatki piersiowej, redukuje obrzęki, zapobiega znacznym zmianom w postawie ciała. Wzmacnia mięśnie miednicy i brzucha, minimalizując ryzyko takich dolegliwości jak rozstęp mięśnia prostego, a także poprawia samopoczucie, zmniejsza poziom stresu i dba o lepszy sen.


Co ważne — nie jest to tylko pomoc doraźna. Fizjoterapia w czasie ciąży zwiększa szansę na szybką regenerację ciała po porodzie. Na konsultację zapraszamy już od 17 tygodnia ciąży.

Fizjoterapia nietrzymania moczu

Fizjoterapia urologiczna eliminuje problem nietrzymania moczu, który najczęściej dotyka kobiety mające za sobą poród. Dolegliwość obejmuje wszystkie formy niekontrolowanej utraty moczu, choćby w postaci kilku kropel przy dużym wysiłku np. podczas śmiechu, kichania, kaszlu czy noszenia dziecka.


Nie jest to objaw starości! Nietrzymanie moczu jest spowodowane rozluźnieniem mięśni i powięzi dna miednicy. Można je wyleczyć, odzyskując pełny komfort i swobodę.


Leczenie najczęściej obejmuje metody fizjoterapeutyczne, leczenie zachowawcze, laseroterapię, leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne. W PUROMED możesz skorzystać też z przełomowej metody leczenia nietrzymania moczu, jaką jest fotel BTL Emsella.

Terapia blizny po cesarskim cięciu

Terapia blizny po cesarskim cięciu pomaga uelastycznić jej okolice, a także wspiera naturalne procesy regeneracyjne. Fizjoterapia obejmuje manualną mobilizację blizny, indywidualnie dobrane ćwiczenia, a także naukę auto-mobilizacji, którą można rozpocząć 12-13 tygodni po porodzie. 


Niezmobilizowana blizna może powodować wiele dolegliwości m.in. problemy trawienne, ograniczenia ruchu, a także ból pleców, brzucha, czy bóle migrenowe.

Pracę z blizną najlepiej rozpocząć 6-8 tygodni po porodzie. Nie jest to jednak zasada. Nawet 2 lata po porodzie nie jest za późno!

Fizjoterapia kobiet w połogu

Fizjoterapia w połogu powinna rozpocząć się kilkanaście godzin po porodzie. 10-12 godzin w przypadku porodu fizjologicznego, a 12-24 godzin po cesarskim cięciu. W tym okresie kobieta jest pod wpływem działania relaksyny, czyli hormonu rozluźniającego więzadła, stawy i mięśnie. Dzięki temu ciało jest bardziej elastyczne i podatne na kształtowanie sylwetki. 


Wczesna fizjoterapia połogowa może zapobiec powikłaniom zakrzepowego zapalenia żył, poprawić wygląd mięśni brzucha, zmniejszyć bóle kręgosłupa i przyspieszyć obkurczenie macicy. Zapobiega wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, powikłaniom związanym z obniżeniem narządu rodnego, a także eliminuje bóle ze strony blizny po cesarskim cięciu, czy problem tworzenia się zrostów. 


Jest ważna także ze względu na nastój psycho-fizyczny mamy. Pozwala wykształcić dobre nawyki np. podczas noszenia dziecka, czy właściwych profilaktycznych zachowań w toalecie. Ułatwia szybszy powrót do dawnej kondycji, przywraca równowagę i dobre samopoczucie.

Fizjoterapia uroginekologiczna w Łodzi – specjaliści

mgr Katarzyna Wiśniewska– fizjoterapia, fizjoterapia uroginekologiczna

mgr Katarzyna Wiśniewska

fizjoterapia, fizjoterapia uroginekologiczna

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego?

  • Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Podczas rozmowy specjalista zapyta Cię o odczuwane dolegliwości, ich nasilenie i historię przebytych chorób.
  • Następnie, jeśli są takie wskazania, a pacjentka wyrazi zgodę, zostanie wykonane badanie per vaginam, czyli badanie diagnostyczne zbliżone do ginekologicznego. W ten sposób fizjoterapeuta oceni stan tkanek zewnętrznych krocza, kondycję i napięcia mięśni dna miednicy oraz ewentualną bliznę po nacięciu.
  • Na tej podstawie specjalista ustali plan i intensywność indywidualnej terapii. Kolejne spotkania z fizjoterapeutą mogą obejmować terapię manualną, masaże lecznicze lub kinezyterapię, która wykorzystuje różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające i stabilizujące.

Jak przygotować się do wizyty?

  • Zanotuj swoje objawy – kiedy się pojawiły, jak często występują, co je nasila lub łagodzi.
  • Przygotuj listę przebytych chorób, operacji, porodów oraz urazów.
  • Jeśli masz wyniki badań (USG, MRI, badania urologiczne/ginekologiczne) – zabierz je ze sobą.
  • Ubierz się wygodnie. Możesz być proszona o wykonanie różnych ćwiczeń lub ruchów.
  • W dniu wizyty unikaj stosowania tamponów.
  • Wizyta może obejmować badanie palpacyjne (dotykowe) przez powłoki brzuszne, krocze lub dopochwowo – jeśli masz obawy, warto o nich porozmawiać przed badaniem.
Fizjoterapia uroginekologiczna w Łodzi – cennik

Fizjoterapia uroginekologiczna

Rodzaj zabiegu Cena
konsultacja fizjoterapeutyczna 150 zł
fizjoterapia uroginekologiczna 180 zł
fizjoterapia w nietrzymaniu moczu 180 zł
fizjoterapia w zaburzeniach seksualnych 180 zł
fizjoterapia przy bolesnych menstruacjach 180 zł
fizjoterapia endometriozy 180 zł
fizjoterapia kobiet w ciąży / przygotowanie do porodu 180 zł
fizjoterapia okołoporodowa 180 zł
masaż leczniczy/ klasyczny 150-200 zł
masaż kobiet w ciąży 180-200 zl
terapia blizn 180 zł
kinesiotaping 60 zł
zabieg - fotel Emsella 200 zł

Umów się na konsultację

42 208 10 01

603 474 090

klinika@satinell.pl

Klinika Satinell
ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
91-341 Łódź

T: +48 42 208 10 01
E: klinika@satinell.pl

Godziny otwarcia:
od pn do pt / 9:00 – 20:00
sb i nd / 9:00 – 15:00
w weekendy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja
OTWARTE TAKŻE W NIEDZIELE