ERGOLIFT/ ENDERMOLIFT

Zabieg Ergolift/Endermolift pozwala na pobudzenie fibroblastów znajdujących się w skórze właściwej, aby zwiększyły wytwarzanie kolagenu i elastyny oraz endogennego kwasu hialuronowego.

umów się na konsultację

Najważniejsze informacje dotyczące zabiegu Ergolift/Endermolift

Jest to zabieg dedykowany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Może zostać przeprowadzony zarówno u osób młodych, w średnim wieku, jak i starszych. Zabieg wykonywany jest dla następujących obszarów ciała: dłonie, biust, szyja i dekolt, a także okolice głowy (czoło, okolica oczu i ust, linia żuchwy czy podwójny podbródek).

Istotą zabiegu jest pobudzenie skóry do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego. W ten sposób możliwe jest uzyskanie odpowiednich i oczekiwanych efektów poprawiających wygląd skóry. Zabieg Ergolift/Endermolift umożliwia natlenienie skóry, jej wyszczuplenie i wypełnienie, a także pozwala skórę ujędrnić, jednocześnie powodując spłycenie zmarszczek.

Dużą zaletą jest to, że pierwsze efekty dostrzec można już po pierwszym zabiegu. Skóra jest promienna i wyrównana.

Jak wygląda zabieg Ergolift/Endermolift?

Opracowując metodę firma LPG wykorzystała zależność, że wraz z wiekiem aktywność fibroblastów obecnych w skórze stale się zmniejsza. Aby ich poziom był odpowiednio wysoki należy je stale stymulować, aby ich aktywność pozostała na odpowiednim poziomie. Na skutek zabiegu fibroblasty są pobudzane, aby produkowały pożądaną ilość kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Firma LPG opracowała i opatentowała specjalistyczną metodę endermologii na twarz, nazywaną Motorized Pulsating Flaps (MPF). Nowoczesna technologia pozwala na pobudzić tkanki do działania przy pomocy specjalnych klapek masujących.

Na wykonanie zabiegu powinny zdecydować się osoby, których skóra traci jędrność. Dzięki zabiegowi możliwe jest spłycenie zmarszczek, co pozwala przywrócić skórze promienny wygląd. Zabieg świetnie sprawdzi się u osób, u których występują problemy z obrzękami. Ważnym elementem jest to, aby sesje zabiegowe dostosowane zostały do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego skóry.

Ile trwa zabieg? Czy jest bolesny? Jaki jest schemat postępowania?

Każdy pojedynczy zabieg trwa od 15 do 40 minut. Jego zaletą jest całkowita naturalność, dzięki czemu jest bezpieczny, skuteczny, nieinwazyjny i bezbolesny.

Pełna seria obejmuje 10 zabiegów. Maksymalny efekt osiągnąć można wtedy, gdy zabieg będzie wykonywany regularnie przez cały rok, stając się niejako stylem życia. Dużą zaletą jest możliwość częstego powtarzania zabiegu, gdyż może on być powtarzany nawet 2-3 razy w ciągu tygodnia. Ponadto Ergolift/Endermolift może być łączony z innymi procedurami, w tym Accent Prime, lipotransfer czy mezoterapia igłowa.

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie zabiegu Ergolift/Endermolift?

Poza wizualnymi i subiektywnymi efektami działania zabiegów w 2015 r. przeprowadzono badania naukowe, podczas których 20 wybranym osobom wykonano biopsję. P. Humbert wraz ze swoim zespołem dowiódł, że w efekcie zabiegów odnotowano wzrost endogennego kwasu hialuronowego aż o 80%. Ponadto wzrost zaobserwowano również w obrębie ilości elastyny (o 46%) oraz wzrost stopnia wypełnienia występujących bruzd oraz zmarszczek aż o 87%. Regularne zabiegi pozwalają także poprawić kontur twarzy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące zabiegu Ergolift/Endermolify

Czy zabieg jest bolesny? W jaki sposób przebiega rekonwalescencja?
Zabieg nie powinien sprawiać bólu, jednak wiele zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta i stopnia odczuwania bólu. Stosowana procedura jest bezpieczna, a całkowita nie agresywność stosowanej techniki sprawia, że po zabiegu nie będzie konieczna długa rekonwalescencja.

Czy znamiona znajdujące się ponad powierzchnią skóry są przeciwwskazaniem do zabiegu?
Znamiona skórne są przeciwwskazaniem tylko wtedy, gdy znajdują się na obszarze ciała, który miałby zostać poddany zabiegowi. Jeśli znamię znajduje się w innym miejscu niż ma zostać wykonany zabieg, wówczas może on zostać przeprowadzony bez przeszkód.

Czy w efekcie zabiegu może dojść do rozciągnięcia skóry?
Ryzyko rozciągnięcia skóry nie występuje, jeśli zabieg zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę. Nowoczesne urządzenie wykorzystywane podczas zabiegu Ergolift/Endermolift pozwala odpowiednio dopasować parametry, stymulując skórę na różnej głębokości.

  CENA ZABIEGU

  Ergolift/Endermolift – 1 zabieg 190 zł

  Ergolift/Endermolift – twarz – seria 5 zabiegów 600 zł

  Umów się na konsultację

  42 208 10 01

  603 474 090

  klinika@satinell.pl

  Klinika Satinell
  ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
  91-341 Łódź

  T: +48 42 208 10 01
  E: klinika@satinell.pl

  Godziny otwarcia:
  od pn do pt / 10:00 – 20:00
  wybrane sb / 10:00 – 15:00