Dbanie o wygląd to nie tylko domena kobiet. Panowie również przykładają wagę do dobrze nawilżonej i odżywionej skóry bez widocznych oznak starzenia. Dlatego chętnie korzystają z profesjonalnych zabiegów na twarz i ciało wykonywanych przez lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów. I wcale się tego nie wstydzą! Zobacz, co oferuje medycyna estetyczna dla mężczyzn.

To mit, że zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone tylko dla pań. W 2016 roku na zlecenie portalu Wirtualna Klinika zostało przeprowadzone badanie. Aż 27% ankietowanych mężczyzn przyznało, że korzystało już z tego typu usług, a 55% wyraziło nimi zainteresowanie. Natomiast 87% badanych (wśród których były również kobiety) jest zdania, że panowie powinni korzystać regularnie z zabiegów medycyny estetycznej.

Dlaczego mężczyźni coraz chętniej korzystają z medycyny estetycznej?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim mężczyźni też chcą wyglądać młodo i czuć się dobrze w swoim ciele. Obecnie żyjemy coraz dłużej. Jesteśmy też bardziej aktywni. Nowoczesna medycyna daje nam szereg możliwości, które nam to ułatwiają. Jeżeli są one skuteczne, panowie chętnie z nich korzystają – szczególnie gdy widzą, że inni mężczyźni odnoszą z tego korzyści.

Popularność medycyny estetycznej dla mężczyzn to także kwestia wizerunkowa. Są zawody, w których zadbany wygląd ma ogromne znaczenie. Panowie, którzy chcą odnosić w nich sukcesy, muszą prezentować się dobrze. Stąd popularność zabiegów regenerujących i odżywiających skórę.

Inny powód, który sprawia, że medycyna estetyczna dla mężczyzn jest coraz bardziej popularna to wzrost pewności siebie. Kanony męskiej urody również ulegają zmianom. Wielu panów chce się w nie wpasować, aby cieszyć się większym powodzeniem. Pomagają w tym np. zabiegi modelujące brodę i żuchwę. Dzięki nim twarz staje się proporcjonalna i nabiera męskości.

Medycyna estetyczna i kosmetologia dla mężczyzn to nie tylko sposób na odmłodzenie i poprawę wyglądu, ale również na poradzenie sobie z różnego rodzaju defektami i zaburzeniami. Mowa m.in. o nadpotliwości, nadmiernym wypadaniu włosów, przebarwieniach czy bliznach.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej najczęściej wybierają mężczyźni?

Mężczyźni i kobiety korzystają z tych samych zabiegów medycyny estetycznej. Jednak nieco różnią się sposoby ich wykonywania. Są za to odpowiedzialne różnice w budowie anatomicznej twarzy, a także w budowie samej skóry. Lekarz musi także zwrócić uwagę na to, aby ingerencja nie miała wpływu na męskie rysy.
Najczęściej wybierane zabiegi medycyny estetycznej przez mężczyzn to:

Zabiegi niwelujące zmarszczki

Odmładzanie jest bardzo popularne w męskiej grupie Pacjentów. Są to głównie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Preparaty podawane są miejscowo lub w kilka obszarów twarzy (wolumetria). Ich celem jest nie tylko zniwelowanie zmarszczek, ale także opóźnienie ich pojawienia się, czyli profilaktyka przeciwstarzeniowa.

Zabiegi laserowe

Mężczyźni często decydują się na zabiegi niwelujące przebarwienia, blizny np. potrądzikowe. W osiągnięciu zamierzonych efektów może pomóc laseroterapia z użyciem urządzeń, które emitują promieniowanie o właściwościach rozjaśniających, wyrównujących koloryt cery i strukturę skóry.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem, który stymuluje skórę do intensywnej odbudowy. Ponadto wpływa pozytywnie na jej odżywienie, nawilżenie, ujędrnienie i odmłodzenie. Polega na wykonaniu serii mikronakłuć i podaniu indywidualnie dopasowanych preparatów. Mezoterapię można wykonać na twarz, ciało i skórę głowy.

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość to bardzo wstydliwy problem, który wpływa negatywnie na samopoczucie i odbiera pewność siebie. Medycyna estetyczna proponuje zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Substancja ta czasowo ogranicza aktywność gruczołów potowych.
Medycyna estetyczna i kosmetologia dla mężczyzn | SATINELL

Co jest ważne dla mężczyzn przy wyborze zabiegów medycyny estetycznej?

Przede wszystkim ważne są naturalne efekty zabiegów medycyny estetycznej. Panowie najczęściej obawiają się przerysowanego wyglądu i zbyt dużych zmian. Chcą, aby poprawa była widoczna, a jednocześnie subtelna. Uważa się nawet, że w tej kwestii dla mężczyzn „mniej znaczy więcej”.

Dla mężczyzn ważne jest również to, żeby zabiegi medycyny estetycznej były małoinwazyjne. Większość panów nie może pozwolić sobie na dłuższą rekonwalescencję, która na pewien czas wyklucza z życia zawodowego i codziennych aktywności.

Jeżeli nie wiesz, jaki zabieg medycyny estetycznej jest dla Ciebie odpowiedni, pamiętaj, że jego wykonanie poprzedzone jest konsultacją lekarską. W jej trakcie lekarz wysłucha Twoich oczekiwań, dopasuje metodę oraz wykluczy przeciwwskazania do jej zastosowania.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090

Medycyna estetyczna, kosmetologia dla mężczyzn Satinell