Najlepsza pielęgnacja twarzy to taka, która jest indywidualnie dopasowana do potrzeb skóry. Jednocześnie istnieje kilka uniwersalnych kroków, których nie możesz pomijać, jeśli chcesz mieć piękną, zdrową, gładką i dobrze odżywioną cerę. Zobacz, jak dbać o skórę na co dzień.

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna odbywać się zawsze rano i wieczorem. Pomijanie jej przed snem lub po wstaniu to jeden z największych – i niestety najczęściej popełnianych – błędów. Tymczasem rano cera potrzebuje odświeżenia, zaś wieczorem w ten sposób przygotowujemy ją do nocnej regeneracji.

Oczyszczanie, czyli demakijaż i umycie twarzy

Codzienną pielęgnację twarzy rozpocznij od demakijażu. Jest to prosty zabieg, który pozwala usunąć resztki kremu z filtrem lub pozostałości kosmetyków do makijażu. Możesz wykonać go przy pomocy płynu micelarnego, olejków do demakijażu lub specjalnych chusteczek.

Jednak pamiętaj, że sam demakijaż nie wystarczy, ponieważ nie usuwa on wszystkich zanieczyszczeń. Dlatego konieczne jest jeszcze oczyszczanie twarzy. Zabieg ten pomaga usunąć nadmiar sebum, drobnoustroje, martwy naskórek i wszystko to, z czym nie poradził sobie pierwszy etap pielęgnacji.

Oczyszczanie twarzy przeprowadzisz przy pomocy żelu lub pianki do mycia. Zwróć uwagę na to, aby kosmetyki były łagodne i nie zawierały dużej liczby składników. Staraj się nie pocierać skóry zbyt mocno, ponieważ w ten sposób doprowadzisz do podrażnień. Preparat oczyszczający zmyj wodą, a następnie osusz twarz.

Tonizacja, czyli wyrównanie pH skóry

Tonizowanie skóry powinno odbywać się zawsze po jej umyciu. Woda, którą używasz do mycia, ma inne pH niż skóra. W efekcie dochodzi do jego zmiany, przez co cera traci swoje właściwości. Skutkuje to pogorszeniem się jej stanu. Staje się przesuszona, skłonna do podrażnień i traci ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Użycie toniku przywraca naturalne pH skóry, które jest lekko kwaśne (pH między 4,7–5,6).

Jak używać toniku do twarzy? Najpierw umyj i osusz skórę. Następnie nałóż na nią preparat tonizujący (bezpośrednio lub przy pomocy płatka kosmetycznego). Rozprowadź go delikatnie. Zbyt mocne pocieranie skutkuje zaczerwienieniem i podrażnieniem cery. Poczekaj aż tonik się wchłonie i kontynuuj pielęgnację twarzy.

Dostarczenie skórze substancji aktywnych i odżywczych

We wszystkich kosmetykach do pielęgnacji obecne są substancje aktywne i odżywcze. Są to m.in. witaminy, minerały, kolagen, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne. Ich zadaniem jest nawilżenie, odżywienie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry oraz wsparcie procesów zachodzących w jej komórkach. Najwyższe stężenie substancji aktywnych ma serum. Dlatego powinnaś włączyć go do codziennej pielęgnacji.

Serum stosuj po tonizacji. Nałóż kilka kropli na opuszki palców (lub bezpośrednio na skórę, jeżeli preparat ma lekką konsystencję) i rozprowadź go po twarzy. Rób to bardzo delikatnie, starając się, aby nie naciągać nadmiernie skóry. Po aplikacji serum odczekaj kilka minut, aż kosmetyk całkowicie się wchłonie i przejdź do kolejnych kroków codziennej pielęgnacji.

Zadbanie o delikatną skórę wokół oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, cienka i wiotka. Jest też bardzo podatna na podrażnienia. Bez odpowiedniej pielęgnacji dochodzi do jej przesuszenia, zaczerwienienia i utraty jędrności. Bardzo szybko pojawiają się też zmarszczki oraz opuchlizna, co wpływa negatywnie na wygląd. Dlatego każdego dnia poświęć kilka minut, aby należycie o nią zadbać. Jak?

Przede wszystkim pamiętaj o nawilżeniu skóry wokół oczu. Dzięki temu zachowa elastyczność i nie będzie nadmiernie się przesuszać. W tym celu stosuj kremy przeznaczone ściśle do tej okolicy twarzy. Charakteryzują się one lekką formułą. Możesz stosować także odżywcze, regenerujące i chłodzące płatki pod oczy.

Zabezpieczenie skóry kremem ochronnym

Ostatnim obowiązkowym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest zabezpieczenie jej kremem ochronnym. Przez cały rok na dzień stosuj preparat z filtrem przeciwsłonecznym. Szkodliwe promieniowanie UVA dociera do nas nie tylko latem, ale również zimą. Jest ono obecne także w pochmurne dni. Ten rodzaj promieniowania ultrafioletowego odpowiada za niszczenie włókien kolagenowych i elastynowych, czyli za szybsze starzenie się skóry.

Na noc nie potrzebujesz kremu z filtrem. Nie oznacza to jednak, że możesz pominąć ten krok codziennej pielęgnacji. Przed snem użyj krem nawilżający dopasowany do potrzeb Twojej cery.

Konsultacja z kosmetologiem
jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się
na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090

konsultacja kosmetologiczna