Coraz więcej mówi się o tym, że najnowszym trendem w medycynie estetycznej jest naturalność. Ingerencja ma poprawiać wygląd, odżywiać i regenerować skórę, ale nie zmieniać rysów twarzy. Zbyt duże usta, napompowane policzki i nieruchoma twarz to już przeszłość. Jednak czy naturalne efekty zabiegów medycyny estetycznej nie powinny być standardem, a nie tylko trendem, który może kiedyś przeminąć?

Przez długi czas drastyczna zmiana wyglądu, a niekiedy sztuczne i karykaturalne efekty były prawdziwą zmorą medycyny estetycznej. Media rozpisywały się o gwiazdach i celebrytach, którzy przestali przypominać siebie po skorzystaniu z kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. Wydawało się, że tak właśnie musi być. Nic bardziej mylnego! Naturalne efekty zabiegów estetycznych to standard i ideał, do którego trzeba dążyć.

Czy naturalne efekty zabiegów medycyny estetycznej to tylko moda?

Medycyna estetyczna z założenia wiąże się ze zmianą i poprawą wyglądu. Coraz więcej osób oczekuje dobrych rezultatów przy całkowicie naturalnych efektach. Jednocześnie chce, aby ingerencja była minimalna, a tym samym okres rekonwalescencji nie wykluczał z codziennej aktywności. Najczęstsze obawy Pacjentek i Pacjentów dotyczą karykaturalnego wyglądu oraz tego, że wszyscy dookoła zauważą korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna doskonale odpowiada na tego typu potrzeby Pacjentów. Pojawiają się nowe techniki i metody zabiegowe. Nowoczesne rozwiązania dotyczą także stosowanych preparatów, których głównym celem jest odżywienie, regeneracja i stymulowanie naturalnych procesów w skórze – a nie tylko wypełnienie tkanek lub spłycenie zmarszczek.

Mówi się, że w medycynie estetycznej zapanowała moda na naturalność. Według nas jednak, naturalne efekty nie powinny być rozpatrywane w kategorii trendów – przecież te w każdej chwili mogą przeminąć. Młodszy i świeższy wygląd oraz zmiany dopasowane do rysów twarzy to standard i oznaka dobrze wykonanego zabiegu!

Nie możemy traktować naturalności jako mody. To nie jest tak, że tylko przez pewien czas dążymy do podkreślenia wrodzonego piękna. Medycyna estetyczna to swego rodzaju sztuka. Chcemy, aby była podziwiana i nikogo nie krzywdziła.

Jak uzyskać naturalne efekty po zabiegach medycyny estetycznej?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, aby zmiana nie dotyczyła tylko jednego obszaru twarzy, ale całej skóry. Powinniśmy dążyć do poprawy jej jakości, a nie stawiać wyłącznie na wypełnienie ubytków lub zniwelowanie zmarszczek. Dobrze nawilżona i odżywiona skóra to klucz do sukcesu.

Szansę na uzyskanie naturalnych efektów zwiększa wybranie odpowiedniego specjalisty medycyny estetycznej oraz zaufanie mu w kwestii doboru zabiegów i ich rozległości. Powinnaś korzystać z usług lekarza, który stale aktualizuje swoją wiedzę, poznaje nowe techniki i metody zabiegowe, postępuje zgodnie ze standardami medycznymi oraz posiada dobrze rozwinięty zmysł artystyczny.

Nie pokazuj lekarzowi zdjęcia ulubionej aktorki w celu zaprezentowania swoich oczekiwań dotyczących efektów medycyny estetycznej. Zamiast tego pozwól mu dopasować zabiegi, które pozwolą wydobyć Twoje naturalne piękno. Nie staraj się upodobnić do kogoś innego – wyglądaj lepiej, ale pozostań sobą!

Naturalne efekty to skutek braku pośpiechu. Pamiętaj, że pewnych procesów w skórze nie można przyspieszyć. Wykonanie zbyt dużej liczby zabiegów w krótkim czasie lub podanie większej dawki preparatu może skutkować przerysowanym wyglądem.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybierać, aby uzyskać naturalne efekty?

Przede wszystkim są to zabiegi medycyny estetycznej dopasowane przez doświadczonego specjalistę do indywidualnych potrzeb. Nie wszystkie metody i techniki można zastosować u każdej osoby. Pamiętaj, że oczekiwane rezultaty osiągniesz nie tylko dzięki wypełniaczom. Odmłodzenie, zahamowanie procesów starzenia, regeneracja skóry, stymulacja naturalnej produkcji kolagenu oraz korekta defektów estetycznych jest możliwa również dzięki zabiegom z użyciem kwasu polimlekowego, osocza bogatopłytkowego, biostymulatorów. Lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej korzystają z metod, takich jak mezoterapia igłowa, laseroterapia, wolumetria czy lifting bez skalpela.

Dążenie do naturalności nie oznacza, że nie można stawiać na bardziej wyraziste efekty. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Twarz nie będzie wyglądała karykaturalnie, jeżeli zostaną zachowane odpowiednie proporcje.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej
jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się
na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:

42 208 10 01
603 474 090

Klinika Satinell – bezpłatna konsultacja