HYMENOPLASTYKA

Hymenoplastyka jest zabiegiem ginekologicznym, podczas którego lekarz wykonuje formowanie strzępków błony dziewiczej, aby odtworzyć jej ciągłość. W efekcie zabiegu możliwe jest odtworzenie struktury błony dziewiczej.

umów się na konsultację

Na co jest ten zabieg?

Hymenoplastyka jest zabiegiem ginekologicznym, podczas którego lekarz wykonuje formowanie strzępków błony dziewiczej, aby odtworzyć jej ciągłość. W efekcie zabiegu możliwe jest odtworzenie struktury błony dziewiczej.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do wykonania zabiegu jest brak błony dziewiczej oraz chęć jej odtworzenia. Brak błony dziewiczej może mieć różne podłoże. Zdarza się, że u niektórych pacjentek jest to efekt uwarunkowania genetycznego, ale to nie jedyna przyczyna. Wskazaniem do zabiegu jest m.in. występująca deformacja błony dziewiczej, trauma na tle seksualnym czy ideologiczne lub religijne uwarunkowania i przekonania społeczno-kulturowe.

Przebieg zabiegu

Hymenoplastyka może być wykonana na dwa sposoby, a metoda dobierana jest przez lekarza, który uwzględnia indywidualne czynniki i możliwości pacjentki. W obu przypadkach zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Hymenoplastyka trwa zazwyczaj od ok. 30 do 60 minut.

Jeśli podczas badania lekarz stwierdzi, że u pacjentki błony dziewiczej jest wystarczająco dużo, wówczas możliwe jest wykonanie jej odbudowy poprzez zszycie. W innym przypadku, gdy strzępki błony dziewiczej nie są duże, to konieczne jest wykorzystanie fragmentów uzyskanych z fałdu błony śluzowej pochwy. W ten sposób możliwe jest odbudowanie błony dziewiczej, bez konieczności dużego jej naciągania. Gdyby nie błona śluzowa pobrana z pochwy, to błona dziewicza byłaby, zbyt napięta, co wiązałoby się z ryzykiem jej uszkodzenia (rozerwania).

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg hymenoplastyki nie może być wykonany u każdej kobiety. Wśród przeciwwskazań wymienić można chorobę nowotworową, a także aktywne infekcje pochwy i sromu oraz uszkodzenie naskórka w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi. Z hymenoplastyki zrezygnować należy także wtedy, gdy pacjentka uzyskała nieprawidłowy wynik badania cytologicznego.

  Zalecenia pozabiegowe

  Zabieg hymenoplastyki nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Jest to dość prosta procedura medyczna, niepowodująca dużych dolegliwości bólowych. Pacjentka nie musi pozostawać w klinice, do domu wraca jeszcze tego samego dnia, w którym wykonano zabieg, jednak konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich. Przez dzień lub dwa pacjentka powinna odpoczywać i regenerować siły. Należy też uważać, aby nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, tym samym rezygnując również z aktywności fizycznej. W okresie kolejnych 6 tygodni należy także zrezygnować ze współżycia seksualnego.

  CENA ZABIEGU

  Zabieg usunięcia, nacięcia lub odtworzenia błony dziewiczej

  Rodzaj zabiegu Cena
  hymenoplastyka – odtworzenie błony dziewiczej od 2000 zł
  hymenotomia (wycięcie lub nacięcie błony dziewiczej) od 1500 zł

  Umów się na konsultację

  42 208 10 01

  603 474 090

  klinika@satinell.pl