Na pewno nie raz zaobserwowałaś po depilacji czarne punkciki na skórze lub krostki wypełnione ropą. To wrastające włoski. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale często są także przyczyną dyskomfortu i bólu. Jak się ich pozbyć? Rozwiązaniem na wrastające włoski jest epilacja laserowa. Dowiedz się, na czym polega zabieg. Chociaż w ostatnim czasie epilacja laserowa stała się niezwykle popularna, nie jest to nowy zabieg. Usuwanie zbędnego owłosienia laserem znane jest od co najmniej 60 lat! Odbywało się to z różnym skutkiem. Początkowo włosy bardzo szybko odrastały. Łatwo dochodziło też do uszkodzenia skóry. Na rynku pojawiały się coraz lepsze urządzenia, które pozwalały uzyskać trwalsze efekty, a przy tym były bezpieczne. Obecnie za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań uznaje się laser dwuwiązkowy aleksandrytowy i neodymowo-yagowy. Właśnie to połączenie pozwala raz na zawsze pożegnać problem wrastających włosków!

Wrastające włoski po depilacji

Wrastające włoski to częsty problem. Zmagają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przyczyną jest osłabienie włosa, do którego dochodzi na skutek domowej depilacji przy pomocy wosku, pęsety, depilatora, ale także maszynki. Z każdym kolejnym zabiegiem owłosienie staje się słabsze i delikatniejsze. W efekcie nie może przebić się przez warstwę zrogowaciałego naskórka. Osłabiony włos zaczyna zwijać się pod skórą. Prowadzi to do rozwoju stanu zapalnego, który objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem i dyskomfortem. Z czasem w miejscu wrastającego włoska pojawia się krostka wypełniona ropą. Podrażnienie skóry sprzyja infekcjom bakteryjnym. U niektórych osób dochodzi do zapalenia mieszka włosowego. Wrastaniu włosków sprzyja regularna depilacja bez odpowiedniego przygotowania skóry. Pamiętaj jednak, że skłonność ta może również być uwarunkowana genetycznie. Osobom, dla których problem ten stanowi duże obciążenie i źródło dyskomfortu, zalecane jest poddanie się zabiegom kosmetycznym z użyciem lasera.

Sposób na wrastające włoski – epilacja laserowa

Epilacja laserowa polega na usunięciu niechcianego owłosienia przy pomocy światła emitowanego przez laser. W przypadku urządzenia dwuwiązkowego mechanizm działania jest następujący:

  • laser aleksandrytowy powoduje zniszczenie cebulki włosa,
  • laser neodymowo-yagowy powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych wokół mieszka włosowego.

Zniszczenie cebulek powoduje, że owłosienie jest usuwane na stałe. Włosy nie odrastają, a tym samym zostaje wyeliminowany problem ich wrastania. Dzięki epilacji laserowej możesz zapomnieć też o podrażnieniach i nieestetycznych krostkach.

Czy epilacja laserowa usuwa także wrośnięte włoski?

Na pewno zastanawiasz się, co z włoskami, które są wrośnięte w momencie zabiegu epilacji laserowej. Laser poradzi sobie również z nimi. Światło emitowane przez urządzenie przenika przez skórę i dociera do mieszka włosowego (rozpoznaje go po zwiększonej ilości melaniny). Włos nie musi znajdować się na powierzchni skóry, aby mógł zostać usunięty.

Epilacja laserowa – co trzeba wiedzieć?

Zabieg epilacji laserowej zawsze poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem. Specjalista ocenia typ skóry i włosów oraz wyklucza przeciwwskazania, do których należą:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stan po niedawno przebytym zabiegu chirurgicznym,
  • rozrusznik serca,
  • niektóre choroby (m.in. nowotwory, epilepsja, cukrzyca, bielactwo, łuszczyca),
  • aktywne infekcje skóry (w tym opryszczka),
  • uszkodzenia skóry,
  • świeża opalenizna,
  • przebyta depilacja woskiem lub usuwanie owłosienia pęsetą w ciągu ostatnich 4 tygodni,
  • stosowanie niektórych leków (m.in. retinoidów, preparatów światłouczulających, leków przeciwzakrzepowych).

Kosmetolog opracowuje indywidualny plan epilacji. Pamiętaj, że dla uzyskania satysfakcjonującego efektu konieczne jest poddanie się serii zabiegów w określonych odstępach czasu. Ich liczba zależy od obszaru ciała, koloru włosów i typu skóry. Niestosowanie się do zaleceń kosmetologa może skutkować tym, że owłosienie zacznie odrastać, a problem wrastających włosków powróci.

Konsultacja z kosmetologiem
jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się
na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090

konsultacja kosmetologiczna