DERMAPEN NA CIAŁO

Dermapen na ciało to jeden ze specjalistycznych zabiegów, jaki dostępny jest w ofercie naszej Kliniki. Podczas zabiegu silnie stymulowane są naturalne procesy regeneracji skóry.

umów się na konsultację

Efekty zabiegu

Zapraszamy naszych Pacjentów do zapoznania się z wizualizacją efektów zabiegu.

  Dla kogo jest ten zabieg?

  Z oferty zabiegu Dermapen na ciało skorzystać mogą kobiety i mężczyźni, zarówno osoby młode, w średnim wieku, a także osoby starsze. Zabieg Dermapen świetnie sprawdzi się w leczeniu rozstępów i blizn chirurgicznych, a także wiotkości skóry powstałej m.in. po ciąży. Zabieg wykonywany jest w następujących obszarach skóry:

  • na brzuchu,
  • na udach,
  • na pośladkach oraz
  • na piersiach.

  Ogromną zaletą jest niewielka inwazyjność zabiegu. Dzięki temu Pacjenci mogą bardzo szybko powrócić do pełnej aktywności i codziennych obowiązków, podczas gdy skóra jest pobudzana do ciągłej samoregeneracji.

  Pacjenci decydując się na zabieg Dermapen na ciało mogą cieszyć się szybkimi i trwałymi efektami. Substancje aktywne wprowadzane są w głąb skóry poprzez wykonanie mikronakłuć. Dzięki wykorzystywanym koktajlom efekty widoczne są już po pierwszym spotkaniu. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie serii od 4 do 6 zabiegów.

  Co to za zabieg?

  Dermapen na ciało jest nieinwazyjnym sposobem rewitalizacji skóry, w którym następuje stymulacja i odbudowa. Podczas zabiegu wykonywane są mikronakłucia, w efekcie których powstaje wiele mikrokanalików. Pozwala to na swobodne wnikanie substancji aktywnych w głąb, poprawiając tym samym oczekiwany efekt zabiegu. Zaletą tego zabiegu jest fakt, że mikrourazy, jakie powstają podczas nakłuć pobudzają receptory skóry do regeneracji. Tak intensywne procesy naprawcze pozwalają poprawić jakość oraz elastyczność skóry bez konieczności używania skalpela.

  Istotne informacje, czyli czas wykonania zabiegu, jego bolesność i schemat postępowania

  Zaleca się, aby pacjent wykonał od 3 do 5 zabiegów, w odstępach co 4-6 tygodni. Dokładny odstęp ustalany jest indywidualnie, w zależności od tempa regeneracji skóry. Pojedynczy zabieg nie jest czasochłonny, na jego wykonanie wystarczy ok. 30-40 minut. Dermapen może być wykonywany przez cały rok. Efekt końcowy zabiegu można wzmocnić poprzez połączenie z osoczem bogatopłytkowym lub eksfoliacją kwasami AHA oraz BHA.

  Jaki sprzęt i produkty wykorzystywane są do wykonania zabiegu?

  W naszej Klinice pracujemy wyłącznie na najnowocześniejszym sprzęcie. Podczas zabiegu używamy Dermapen 4, który dzięki specjalnemu systemowi sterylnych, pulsujących igieł istotnie zwiększa nie tylko efektywność, ale i bezpieczeństwo zabiegu.

  Wykorzystywane podczas zabiegu substancje aktywne to zaawansowane moduły, które poprzez mikrouszkodzenia skóry przedostają się w głąb tkanki, co w dużym stopniu wpływa na skuteczność zabiegu.

  Dlaczego warto wybrać Dermapen?

  Dermapen to świetny zabieg, który niesie ze sobą wiele korzyści. Pacjenci najbardziej cenią sobie:

  • ujędrnienie i poprawę napięcia skóry,
  • zagęszczenie skóry wraz z jej głębokim nawilżeniem,
  • zmniejszenie widoczności blizn chirurgicznych na skórze pacjenta,
  • wyraźna redukcja cellulitu oraz rozstępów.

  Jakie efekty niesie ze sobą zabieg Dermapen?

  Prowadzone dotychczas badania oraz testy pozwoliły jednoznacznie potwierdzić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Udowodniono, że Dermapen na ciało rewelacyjnie pozwala wygładzić skórę, jednocześnie poprawiając jej gęstość.

  Badania nad skutecznością zabiegu prowadzone były na uniwersytecie w Yonsei. W badaniach tych profesor Kim Byung-Joon stwierdził aż 40-krotną poprawę absorpcji kosmetyków. Z kolei amerykański chirurg plastyczny Norman Leaf stwierdził, że wykonywane podczas zabiegu mikronakłucia istotnie wzmacniają skórę, tym samym nadając jej dużą elastyczność.

  Badania prowadzone były również przez polskich badaczy. Zadania tego podjęli się naukowcy z Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Prowadzone obserwacje pozwoliły sformułowac nastepujące wnioski:

  • mezoterapia mikroigłowa wykonana za pomocą urządzenia Dermapen jest jedną z najskuteczniejszych metod wykorzystywanych obecnie do odmłodzenia skóry. Zabieg ten jest dostępny w ofercie licznych profesjonalnych salonów kosmetycznych, a także w klinikach medycyny estetycznej,
  • w efekcie zabiegu wykorzystującego mezoterapię mikroigłową obserwowano wiele korzyści, w tym: większe nawilżenie skóry oraz poprawę jej jędrności i elastyczności. Zabieg wpływał korzystnie również na poprawę napięcia skóry w obrębie owalu twarzy, jednocześnie powodując spłycenie głębokich zmarszczek oraz redukcję drobnych niedoskonałości. Poprawa kondycji skóry powodowała efekt rozjaśnienia cery. Bezpośrednie korzyści płynące z zabiegu związane są z regeneracją skóry i jej odświeżeniem oraz wygładzeniem. Badacze stwierdzili, że zastosowanie mezoterapii mikroigłowej sprawdza się również w leczeniu rozstępów i blizn.

  Duże znaczenie ma fakt, że zdecydowana większość pacjentów poddających się zabiegowi jest bardzo zadowolona z uzyskanych efektów.

  Pełen raport z badania prowadzonego w Poznaniu dostępny jest tutaj.

  CENA ZABIEGU

  Umów się na konsultację

  42 208 10 01

  603 474 090

  klinika@satinell.pl

  Klinika Satinell
  ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
  91-341 Łódź

  T: +48 42 208 10 01
  E: klinika@satinell.pl

  Godziny otwarcia:
  od pn do pt / 10:00 – 20:00
  wybrane sb / 10:00 – 15:00