Dermapen na twarz

CZAS ZABIEGU
20–40 minut

LICZBA ZABIEGÓW
4–6

ZNIECZULENIE
brak

WYKONUJE
kosmetolog

Dermapen na twarz to specjalny zabieg wykorzystujący metodę mezoterapii mikroigłowej, który pozwoli przywrócić twarzy rewelacyjny wygląd, młodość i doskonałą kondycję.

umów się na konsultację

42 208 10 01   603 474 090
klinika@satinell.pl

W jakim celu stosuje się zabieg Dermapen na twarz?

Zastosowanie zabiegu jest bardzo szerokie. Pozwala osiągnąć następujące korzyści:

 • zlikwidować drobne zmarszczki,
 • poprawić jakość i wygląd skóry poprzez zwiększenie jej gęstości i elastyczności,
 • poprawić koloryt cery, nadając jej blask,
 • wyrównać powierzchnię skóry, sprawiając że stanie się gładka
 • przywrócić odpowiednie napięcie skóry twarzy, poprawiając wygląd owalu twarzy,
 • pozwala poprawić nawilżenie skóry twarzy.

W jakich partiach ciała stosowany jest Dermapen na twarz?

Zabieg dedykowany jest dla następujących obszarów ciała: twarzy, szyi oraz dekoltu.
Dużą zaletą jest fakt, że pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby uzyskać maksymalną korzyść należy poddać się serii zabiegów. Zaleca się 4 lub 6 – krotne powtórzenie zabiegu wykorzystujące składniki aktywne. Podtrzymanie odpowiedniego efektu możliwe jest dzięki regularnemu powtarzaniu zabiegu w seriach, zachowując odstęp między nimi od 4 do 6 tygodni.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Dermapen na twarz?

Korzyści jest co najmniej kilka, ale należy podkreślić, że wykorzystanie małoinwazyjnej mezoterapii cienkoigłowej jest doskonałą alternatywą dla klasycznego skalpela. W porównaniu do metod chirurgii plastycznej Dermapen na twarz ogranicza inwazyjność do niezbędnego minimum. Jest też zabiegiem w zasadzie mało bolesnym, jednak wiele zależy od indywidualnej tolerancji bólu przez Pacjenta.

Zabieg wykonywany jest z użyciem specjalistycznych i innowacyjnych urządzeń. Dermapen posiada jednorazowe i wymienne kartridże, w których znajdują się molibdenowe igły (16 sztuk). Każda z igieł ma grubość 33G. Urządzenie działa w oparciu o unikalny system AOVN, czyli Advanced Oscillating Vertical Needling. Pozwala on dobrać parametry nakłuwania w taki sposób, aby generowana była odpowiednia ilość i częstotliwość nakłuwania skóry. Maksymalna ilość nakłuć, to aż 1920 na sekundę, co jest możliwe dzięki szczególnie wydajnemu silnikowi zamontowanemu w urządzeniu. Zaletą takiego rozwiązania jest znaczne skrócenie czasu trwania zabiegu, a tym samym zmniejsza się odczuwalność bodźców, w tym ewentualnego bólu.

Na czym polega zabieg Dermapen na twarz?

Podczas zabiegu urządzenie pozwala nakłuwać twarz, dekolt lub szyję jednocześnie w trzech płaszczyznach. Istotą procesu jest wykorzystanie nakłuć, które przez organizm rozpoznawane są w taki sam sposób, jakby to były mikrouszkodzenia. W ten sposób organizm rozpoczyna odbudowę uszkodzeń, a specjalne procesy i mechanizmy naprawcze pobudzają skórę do regeneracji. W ramach procesu zwiększa się ilość wytwarzanego kolagenu oraz elastyny. Podczas zabiegu pod skórę, dzięki specjalnym rollerom, wprowadzone są odpowiednie substancje aktywne.

Kiedy najlepiej wykonać i ile trwa zabieg Dermapen na twarz?

Wykonać zabieg można w dowolnym czasie. Pora roku nie ma tu żadnego znaczenia. Czas trwania pojedynczego zabiegu nie jest długi, w zależności od wybranego obszaru może trwać od 20 do 40 minut. Podczas zabiegu wykorzystujemy składniki aktywne, aby uzyskać jak najlepsze efekty działania. Z czego korzystamy? Kwas hialuronowy, witamina C, a także komórki macierzyste i aminokwasy, a także kwasy AHA i BHA, ale także osocze bogatopłytkowe oraz PROFHILO.

  Z jakiego sprzętu korzystamy podczas zabiegów?

  W naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który pozwala profesjonalnie i rzetelnie wykonać zabieg Dermapen na twarz. Obecnie stosujemy urządzenie Dermapen 4, który pozwala w sposób niezwykle precyzyjny dobrać głębokość nakłuć. Zakres nakłuć w naszym modelu jest bardzo szeroki, od 0,2 mm, aż do 3 mm, w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby. Dzięki temu zabieg przeprowadzany jest w warunkach umożliwiających ścisłą kontrolę działania i precyzję wykonania.

  Dermapen 4 to urządzenie działające w tzw. technologii AVON, pozwalającej uzyskać większą prędkość wibracji, a tym samym precyzyjność wykonania oraz całkowite bezpieczeństwo. Dzięki zaworom renowacyjnym penetracja danego obszaru może być głębsza. Dużą zaletą nowoczesnego urządzenia jest możliwość regulowania tempa ssania, którego zwolnienie pozwala uniknąć ryzyka naciągania skóry.

  Jakie korzyści niesie ze sobą wykonanie zabiegu w oparciu o mezoterapię cienkoigłową?

  Korzyści jest wiele, jednak najczęściej wymieniane są:

  • uzyskanie efektu liftingu wybranego obszaru,
  • poprawa jędrności oraz elastyczności skóry w okolicy poddanej zabiegowi,
  • możliwość wymodelowania konturu twarzy,
  • redukcja zmarszczek – mimicznych oraz statycznych,
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które mają ogromne znaczenie w procesie odbudowy skóry, a także odpowiadają za utrzymanie jej w doskonałej kondycji,
  • zmniejszenie wydzielania sebum,
  • rozświetlenie i nawilżenie skóry,
  • mała inwazyjność, dzięki czemu Pacjent po zabiegu może od razu wrócić do codziennych aktywności, unikając okresu rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku innych metod,
  • szybko widoczne efekty, które utrzymują się w długim okresie czasu.

  Skuteczność potwierdzona badaniami

  Pragniemy podkreślić, że zabiegi z wykorzystaniem mezoterapii cienkoigłowej są przedmiotem licznych badań i obserwacji, pozwalających ocenić skuteczność działania, a także bezpieczeństwo Pacjentów. Jednym z nich było badanie nt. Zastosowania mezoterapii mikroigłowej w biorewitalizacji skóry twarzy, przeprowadzone przez Małgorzatę Glenc-Ambroży oraz Laurę Piejko. Badania te doprowadziły do konkluzji, że jest to bardzo skuteczna forma terapii, znajdującej zastosowanie w leczeniu następujących defektów skóry, jak suchość, przebarwienia czy zmarszczki, a także utrata jędrności. Zabieg klasyfikowany jako antiaging jest rekomendowanym sposobem biorewitalizacji skóry, który jest świetnie tolerowany przez Pacjentów.

  Najczęściej zadawane pytania:

  Czy po zabiegu można się opalać?
  W pierwszych 2-3 tygodniach skóra po zabiegu będzie zdecydowanie bardziej wrażliwa, delikatna, a nawet trochę podrażniona. W tym czasie warto zrezygnować z opalania, bez względu na to czy będzie to promieniowanie słoneczne czy solarium. Na co dzień nie należy zapominac o właściwej ochronie i dopasowanych kremach z filtrem UV. Niewskazane jest również korzystanie w tym czasie z saun i basenów.

  Jak prawidłowo zadbać o skórę po zabiegu?
  Od razu po zakończeniu zabiegu na wybraną okolicę ciała nakładany jest specjalny krem pozabiegowy, którego zadaniem jest łagodzenie podrażnionej skóry. Po upływie 8 godzin od zabiegu skórę można umyć, wykorzystując do tego delikatne środki myjące. Najlepiej sprawdzi się płyn micelarny lub inny produkt przeznaczony do mycia skóry wrażliwej. W kolejnych 3-4 dniach od zabiegu należy w dalszym ciągu dbać o skórę korzystając jedynie z delikatnych kosmetyków do pielęgnacji. W okresie pozabiegowym należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę wrażliwej cery przed promieniowaniem UV.

  Czy zabieg jest bolesny?
  Zabieg, ze względu na niewielką ingerencję w zasadzie nie jest bolesny. Należy jednak pamiętać, że różne osoby mają różną tolerancję bólu, dlatego coś, co dla jednych jest całkowicie bezbolesne, u innych może powodować niewielki dyskomfort. Pacjenci, u których występuje obniżony próg odczuwania bólu proszeni są o poinformowanie naszego personelu o tym fakcie jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu, ponieważ w takiej sytuacji mamy możliwość aplikowania specjalnego kremu, który pomoże zmniejszyć dyskomfort w trakcie zabiegu.

  Wizualizacja

  Zapraszamy naszych Pacjentów do zapoznania się z wizualizacją.

   Koszt zabiegu

   Revisage – Dermapen (jedna partia – np. twarz) + ampułka 600 zł
   Revisage – Dermapen (twarz+szyja) + ampułka 900 zł
   Revisage – Dermapen (twarz+szyja+dekolt) + ampułka 1300 zł
   Zabieg Dermapen 4 + ampułka + kwasy 900 zł

   Umów się na konsultację

   42 208 10 01

   603 474 090

   klinika@satinell.pl

   Satinell Clinic
   ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
   91-341 Łódź

   T: +48 42 208 10 01
   E: klinika@satinell.pl

   Godziny otwarcia:
   od pn do pt / 10:00 – 20:00
   sb / 10:00 – 15:00