Zabiegi medycyny estetycznej wzbudzają coraz mniej negatywnych emocji. Jednak osoby, które decydują się na ich wykonanie, często odczuwają pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa lub efektów. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ chodzi nie tylko o zmiany w wyglądzie, ale przede wszystkim o zdrowie. Czy te wątpliwości są słuszne? Omawiamy najczęstsze obawy Pacjentek związane z zabiegami medycyny estetycznej.

Jeżeli chcesz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, ale masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy, nie krępuj się porozmawiać o nich z lekarzem. Specjalista odpowie na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się, jak wygląda zabieg i jak tkanki mogą zareagować na ingerencję (np. iniekcję). To bardzo ważne, żebyś była spokojna, zrelaksowana i pewna swojej decyzji.

Nienaturalny lub karykaturalny efekt

Nienaturalny lub karykaturalny wygląd po zabiegach medycyny estetycznej jest skutkiem źle wykonanego zabiegu, podania zbyt dużej ilości preparatu lub zbyt częstego powtarzania danej procedury. To również konsekwencja braku zmysłu estetycznego, co utrudnia dopasowanie zmian do rysów twarzy.

Nienaturalny efekt wiąże się także z chęcią zbyt szybkiej lub zbyt dużej ingerencji w wygląd. Powinnaś zdawać sobie sprawę z tego, że zmiany powinny przebiegać stopniowo. Lepiej podać mniejszą ilość preparatu, niż od razu wstrzyknąć go zbyt dużo.

Prawidłowo wykonany zabieg medycyny estetycznej to taki, który podkreśla naturalny wygląd i poprawia kondycję skóry.

Pogorszenie stanu skóry przez zabiegi medycyny estetycznej

W najgorszym przypadku, jeżeli nie zdecydujesz się na powtórzenie zabiegu medycyny estetycznej, skóra wróci do swojego poprzedniego stanu. Zwykle jednak jej kondycja jest dużo lepsza, ponieważ używane preparaty nie tylko nawilżają, odżywiają i redukują zmarszczki, ale przede wszystkim stymulują naturalną syntezę kolagenu i elastyny. Pamiętaj także, że dbanie o wygląd w młodym wieku, przekłada się na to, jak wyglądamy na starość.

Zabiegi medycyny estetycznej nie są bezpieczne

Zabiegi medycyny estetycznej wykonane przez profesjonalnego, wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Specjalista zna budowę anatomiczną twarzy. Wie, gdzie przebiegają naczynia krwionośne i nerwy. Ponadto umie posługiwać się różnymi technikami wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Zawsze przeprowadza wywiad lekarski i uwzględnia przeciwwskazania. Potrafi także rozpoznać powikłania i im przeciwdziałać.

Pamiętaj, żeby wykonywać zabiegi medycyny estetycznej tylko w sprawdzonych klinikach. Brak doświadczenia i umiejętności czy nieprzestrzeganie zasad higieny mogą mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia.

Raz wykonany zabieg medycyny estetycznej trzeba powtarzać do końca życia

Niektóre zabiegi medycyny estetycznej wymagają kilku serii, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Niektóre dobrze jest powtórzyć po pewnym czasie, aby utrwalić efekty. Jednak nie ma przymusu wykonywania ich bez końca. Jeżeli zdecydujesz, że już nie chcesz np. powiększać ust, nie musisz tego robić. Jednak wiele Pacjentek jest tak zadowolonych ze swojego wyglądu i kondycji skóry, że chętnie wraca do gabinetu medycyny estetycznej – z własnej woli, a nie konieczności.

Powinnaś mieć również świadomość, że procesów starzenia się skóry nie można zatrzymać. To, co możemy zrobić, to maksymalnie je spowolnić. Naturalne jest, że skóra wraz z wiekiem będzie traciła swoją jędrność i elastyczność.

Inni ludzie od razu zauważą ingerencję w wygląd

Jeżeli zabieg jest wykonany dobrze, inni ludzie zauważą znaczną poprawę wyglądu oraz kondycji skóry. I taki jest cel medycyny estetycznej. Jednak zmiany powinny być przemyślane, stopniowe, dopasowane do rysów twarzy, z zachowaniem wszelkich proporcji. Dlatego rozmawiaj z lekarzem o swoich oczekiwaniach, ale nie bój się mu zaufać w kwestii doboru rodzaju zabiegów, ich liczby i częstotliwości.

Twarz po zabiegach medycyny estetycznej stanie się nieruchoma

Obawa o braku mimiki po zabiegach medycyny estetycznej nie jest nieuzasadniona. Taki efekt możemy często zaobserwować, oglądając chociażby zdjęcia celebrytów. Powinnaś jednak pamiętać, że nieruchoma twarz nie jest normalnym, przejściowym efektem po podaniu wypełniaczy. Jest to skutek źle wykonanego zabiegu. Do nadmiernego naciągnięcia skóry dochodzi, gdy zostanie wstrzyknięta zbyt duża ilość substancji.

Brak mimiki grozi również osobom, które wykonują zbyt dużo zabiegów medycyny estetycznej lub podają się im za często. Dlatego zachowanie umiaru jest niezwykle ważne dla osiągnięcia pięknego i naturalnego wyglądu.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się na omawiany zabieg.

Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090

Klinika Satinell – bezpłatna konsultacja