MESOPEEL MODIFIED JESSNER

Rewelacyjnie sprawdza się w leczeniu niedoskonałości skóry, które powstają na skutek przebarwień oraz fotostarzenia się skóry. Świetnie wpływa również na redukcję powierzchownych blizn, które powstały na skutek patologicznych zmian chorobowych, np. jako następstwo trądziku.

umów się na konsultację

Mesopeel Modified Jessner co to za zabieg i na co działa?

Jest to zabieg, który klasyfikowany jest jako powierzchniowy peeling chemiczny, charakteryzujący się szerokim spektrum działania. Rewelacyjnie sprawdza się w leczeniu niedoskonałości skóry, które powstają na skutek przebarwień oraz fotostarzenia się skóry. Świetnie wpływa również na redukcję powierzchownych blizn, które powstały na skutek patologicznych zmian chorobowych, np. jako następstwo trądziku.

Kto może wykonać zabieg Mesopeel Modified Jessner?

Zabieg, to oferta skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcieliby poprawić wygląd swojej skóry. Ze względu na właściwości, preparat doskonale sprawdzi się u osób ze zmarszczkami mimicznymi oraz powierzchniowymi, jak też u wszystkich osób, u których starzenie się skóry wkroczyło w 1 lub 2 stadium. Preparat do peelingu pomoże odzyskać jędrność i blask skóry, jednocześnie wspomagając neutralizację zmian barwnikowych. Mesopeel Modified Jessner świetnie sprawdzi się u osób z rozszerzonymi porami oraz tych, których cera wykazuje skłonność do występowania trądziku na tle hormonalnym.

Jest to specjalny zabieg, który został stworzony po to, aby zadbać o wyjątkowe potrzeby skóry twarzy, dekoltu i szyi.

Peeling przy pomocy Mesopeel Modified Jessner jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i bezinwazyjnym. Dzięki temu jedyną negatywną konsekwencją zabiegu może być delikatne złuszczanie naskórka.

Pierwsze efekty dostrzec można już po pierwszym zabiegu, jednak trwały i wyraźny efekt będzie dostrzegalny po zakończeniu pełnej serii zabiegów.

Sposób postępowania podczas zabiegów

W naszej Klinice wszelkie zabiegi wykonywane są według ściśle określonych procedur. W pierwszej kolejności wykonywany jest demakijaż oraz oczyszczanie skóry obszaru poddawanego zabiegowi.

Następnie nasi specjaliści wykonują:

 • dokładną tonizację,
 • odtłuszczanie skóry,
 • aplikację kremu,
 • neutralizację,
 • nakładają maskę pozabiegową,
 • aplikują krem ochronny oraz zabezpieczają skórę przed promieniowaniem UV, wykorzystując filtr SPF 50.

Składniki aktywne, z jakich korzystamy podczas zabiegów to: kwas salicylowy (14%), kwas mlekowy (14%) oraz kwas cytrynowy (8%).

Pełen cykl terapeutyczny

Aby uzyskać najlepszy efekt należy przeprowadzić pełny cykl terapeutyczny, który składa się łącznie z 4-6 zabiegów, które wykonywane są z zachowaniem 2-tygodniowego odstępu.

Mesopeel Modified Jessner – z jakimi innymi zabiegami warto go połączyć?

Połączenie peelingu z innymi zabiegami jest oczywiście możliwe, jednak zakres możliwości powinien zostać skonsultowany z naszym specjalistą, który uwzględni indywidualne potrzeby skóry danego pacjenta. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym osiągnąć lepszy efekt końcowy jest połączenie peelingu z zabiegami Dermapen bądź specjalnie dopasowanym koktajlem mezoterapeutycznym.

  Jakich efektów należy oczekiwać?

  Wykonanie zabiegu przez specjalistę pozwala uzyskać bardzo korzystny efekt wizualny, a także zdrowotny. W wyniku zabiegu skóra staje się napięta oraz bardziej zagęszczona. Peeling umożliwia spłycenie delikatnych zmarszczek, jednocześnie wyrównując koloryt oraz powodując, że skóra stanie się rozświetlona i piękna. Zabieg rewelacyjnie wpływa na oczyszczenie skóry, wspomagając proces usuwania zaskórników. Ponadto świetnie wpływa na zwężenie porów, tym samym skutecznie zapobiega powstawaniu wyprysków.

  Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  U kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią nie ma możliwości wykonania zabiegu. Ponadto wśród przeciwwskazań wyróżnić należy przyjmowanie izotretynoiny, a także radioterapię. Peeling nie może zostać wykonany również w przypadku przerwania ciągłości skóry lub obecności zmian o charakterze opryszczki. Nie ma możliwości wykonania zabiegu Mesopeel Modified Jessner u osób, które korzystały z oferty zabiegów dermatologicznym w okresie poprzedzającym wykonanie peelingu.

  Zabiegu nie można wykonać u osób, u których występują blizny przerostowe oraz bliznowce lub choroby autoimmunologiczne. Bezwzględnym przeciwwskazaniem będzie także aktywna postać trądziku.

  W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

  Planując zabieg wykorzystujący Mesopeel Modified Jessner należy we właściwy sposób przygotować się do jego przeprowadzenia. Przede wszystkim nie można wykonywać żadnych zabiegów dermatologicznych, w tym peelingów. Zasada ta musi być przestrzegana restrykcyjnie i dotyczy okresu 3 tygodni przed planowanym zabiegiem.

  W ciągu 5 dni przed umówionym zabiegiem nie można korzystać z żadnych kosmetyków, które zawierałyby substancje ścierające naskórek lub mogące go podrażniać.

  Ponadto należy zrezygnować z kontaktu z promieniowaniem UV, bez względu na źródło jego pochodzenia. Należy także zachować tygodniowy okres karencji pomiędzy wykonaniem tatuażu lub implantacją wypełniaczy, a wykonaniem zabiegu.

  Co po zabiegu? Wytyczne dla pacjentów

  Po przeprowadzonym zabiegu peelingu pacjent powinien w kolejnych 48 godzinach całkowicie zrezygnować z wizyt na pływalni, a także unikać ekspozycji na słońce i intensywne światło. Nie wolno także poddawać się zabiegom, w których wykorzystywane są retinoidy, rezygnując również z depilacji prądem lub woskiem, jak też fotodepilacji.

  CENA ZABIEGU

  Peelingi chemiczne Mesopeel

  Rodzaj zabiegu Cena
  Mesopeel Azelan 250 zł
  Mesopeel Modified Jessner 250 zł
  Mesopeel Melanostop Tran3X 250 zł

  Umów się na konsultację

  42 208 10 01

  603 474 090

  klinika@satinell.pl