MESOPEEL AZELAN

Mesopeel Azelan jest świetnym, a jednocześnie delikatnym środkiem peelingującym. Preparat cechuje się właściwościami antybakteryjnymi, przeciwzapalnymi, które pozwalają na regulację wydzielania sebum.

umów się na konsultację

Mesopeel Azelan – dla kogo jest ten zabieg?

Z oferty zabiegu skorzystać mogą i kobiety, i mężczyźni.
Najczęściej jest on wykonywany u osób, które zmagają się z następującymi problemami:

 • trądzikiem pospolitym,
 • łojotokowym zapaleniem skóry,
 • bliznami potrądzikowymi,
 • trądzikiem różowatym,
 • z rogowaceniem słonecznym,
 • zmianami hiperpigmentacyjnymi.

Zabieg wykonywany jest w obrębie następujących partii ciała: twarzy, dekoltu oraz szyi. Jest to zabieg nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny. Jedynym efektem pozabiegowym może być niewielkie złuszczanie naskórka.

Pierwsze efekty zabiegu Mesopeel Azelan obserwowane są już po pierwszym zastosowaniu, jednak trwałe korzyści przyniesie wykonanie całej serii zabiegów.

Schemat postępowania podczas zabiegów

Zabieg wykonywany w naszej Klinice realizowany jest zgodnie z przyjętym schematem postępowania, który obejmuje realizację następujących kroków:

 • demakijaż, wraz z oczyszczaniem skóry,
 • tonizację,
 • odtłuszczenie,
 • aplikację kwasu,
 • neutralizację,
 • nałożenie maski pozabiegowej,
 • aplikację kremu ochronnego, a także filtru SPF 50.

Podczas zabiegów wykorzystywane są substancje aktywne, takie jak: kwas azelainowy 20% oraz kwas salicylowy 20%.

Schemat postępowania terapeutycznego

Aby osiągnąć maksymalny efekt stosowania Mesopeel Azelan należy przeprowadzić pełną serię, tj. 4-6 zabiegów. Są one wykonywane w odstępach 2-tygodniowych.

Jakie efekty można uzyskać podczas zabiegu?

Zabieg pozwala uzyskać bardzo spektakularne efekty. Wśród pacjentów ceniony jest ze względu na doskonałe i dogłębne oczyszczanie skóry. Pozwala na zwężenie porów oraz unormowanie pracy gruczołów łojowych. Dzięki zabiegowi można zredukować nadmierne rogowacenie oraz rozjaśnić przebarwienia pozapalne.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Mesopeel Azelan nie może być stosowany u kobiet w ciąży oraz pań karmiących piersią. Ponadto przeciwwskazaniem jest również radioterapia oraz leczenie izotretynoiną. Nie można stosować preparatu u osób z opryszczką, jak też po przebytych niedawno zabiegach dermatologicznych. Przeciwwskazaniem jest również przerwanie ciągłości skóry, choroby autoimmunologiczne oraz czynna postać trądziku. Zabieg nie może być wykonany też wtedy, gdy doszło do przerwania ciągłości skóry.

  Jak przygotować się do zabiegu?

  Aby wykonać zabieg Mesopeel Azelan należy odpowiednio przygotować się do jego wykonania. Przede wszystkim w okresie 3 tygodni poprzedzających zabieg nie wolno wykonywać żadnych peelingów profesjonalnych, takich jak np. dermabrazja, mikrodermabrazja czy peelingi ultradźwiękowe.

  W okresie 5 dni dni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania wszelkich kosmetyków czy innych środków, które w składzie zawierają jakiekolwiek środki drażniące. Nie należy także korzystać z solarium, unikając także ekspozycji na naturalne promieniowanie słoneczne. Jeśli wykonywane były zabiegi implantacji wypełniaczy lub wykonywane były tatuaże, wówczas należy zachować tygodniowy odstęp przed zabiegiem.

  Zalecenia pozabiegowe

  Zabieg, aby był skuteczny wymaga określonego postępowania po jego wykonaniu. Przede wszystkim należy zrezygnować z basenu w ciągu 48 godzin po przeprowadzonym zabiegu, a także unikać zarówno naturalnego, jak i sztucznego źródła światła. Po Mesopeel Azelan nie należy wykonywać zabiegów opartych na retinoidach. W okresie 2 tygodni nie należy wykonywać depilacji woskiem i prądem elektrycznym, a także fotodepilacji.

   CENA ZABIEGU

   Umów się na konsultację

   42 208 10 01

   603 474 090

   klinika@satinell.pl

   Klinika Satinell
   ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92 lok. 4
   91-341 Łódź

   T: +48 42 208 10 01
   E: klinika@satinell.pl

   Godziny otwarcia:
   od pn do pt / 10:00 – 20:00
   wybrane sb / 10:00 – 15:00