Laseroterapia zaliczana jest do najskuteczniejszych metod odmładzających w medycynie estetycznej. Seria naświetlań pozwala osiągnąć efekty nazywane przez wielu “liftingiem bez skalpela”. Skóra staje się jędrna, lepiej napięta, bardziej elastyczna. Ponadto zmarszczki ulegają wygładzeniu oraz zostają wyeliminowane również inne niedoskonałości. Zabiegi wykonywane są z użyciem lasera ablacyjnego lub nieablacyjnego, a niekiedy stosowany jest także laser subablacyjny.
Charakterystyka lasera nieablacyjnego
Laser frakcyjny nieablacyjny emituje wiązkę promieniowania o długości fali 675 nm. Dociera ona do głębszych warstw skóry, gdzie powoduje kontrolowane uszkodzenie włókien kolagenowych. Jednocześnie zewnętrzna warstwa skóry pozostaje nienaruszona. Urządzenie działa frakcyjnie, czyli wyłącznie w precyzyjnie wytypowanych obszarach. Dzięki temu wszystkie mikrouszkodzenia są otoczone zdrową tkanką.
Laser nieablacyjny wywołując uszkodzenie włókien kolagenowych, stymuluje komórki skóry do zwiększonej produkcji kolagenu. Proces ten rozpoczyna się natychmiast. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty lasera nieablacyjnego widoczne są od razu i pogłębiają się w ciągu maksymalnie 6 miesięcy.
Efekty zabiegów z użyciem lasera nieablacyjnego to m.in.:
- zwiększenie objętości tkanek,
- poprawa jędrności i elastyczności skóry,
- redukcja przebarwień i wyrównanie kolorytu cery,
- poprawa owalu twarzy,
- spłycenie zmarszczek i bruzd,
- redukcja niedoskonałości (blizn, rumienia, rozstępów),
- obkurczenie gruczołów łojowych.
Laser nieablacyjny – wskazania i przeciwwskazania
Wskazania do zabiegów z użyciem lasera nieablacyjnego to:
- pojawienie się oznak starzenia skóry,
- utrata owalu twarzy,
- opadanie policzków i kącików ust,
- przebarwienia i fotouszkodzenia skóry,
- blizny,
- rozstępy.
Laser nieablacyjny nie może być stosowany u wszystkich osób. Do przeciwwskazań zalicza się m.in. ciążę i okres karmienia piersią, uszkodzenia i infekcje skóry, niektóre choroby (cukrzycę, nowotwory, epilepsję, bielactwo), świeżą opaleniznę, stosowanie niektórych leków (izotretynoiny, środków przeciwzakrzepowych, preparatów światłouczulających).
Charakterystyka lasera ablacyjnego
Laser frakcyjny ablacyjny emituje wiązkę promieniowania, która działa zarówno na powierzchni, jak i w głębszych warstwach skóry. Fragmentaryczne mikrouszkodzenia pobudzają naturalne procesy regeneracyjne, a także wzmacniają skórę i redukują niedoskonałości.
W głębszych warstwach skóry laser ablacyjny powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, co zwiększa napięcie i elastyczność skóry. Natomiast na powierzchni dochodzi do odparowania naskórka, dzięki czemu następuje jego regeneracja oraz poprawa ogólnej kondycji i wyglądu. Pod wpływem światła laserowego rozpoczyna się również produkcja nowego kolagenu. Dlatego laser ablacyjny znalazł zastosowanie m.in. w laserowym liftingu twarzy.
Pierwsze efekty lasera ablacyjnego widoczne są bezpośrednio po zabiegu, ale na ostateczne rezultaty trzeba poczekać kilka miesięcy. Skóra potrzebuje również czasu, aby się zregenerować.
Laser ablacyjny – wskazania i przeciwwskazania
Wskazania do zabiegów z użyciem lasera ablacyjnego to:
- utrata owalu twarzy,
- utrata jędrności i napięcia skóry,
- zmarszczki i bruzdy,
- rozszerzone pory,
- zmiany skórne,
- blizny,
- przebarwienia,
- rozstępy.
Do przeciwwskazań zalicza się m.in. ciążę i okres karmienia piersią, niektóre choroby (nowotwory, cukrzycę, bielactwo, epilepsję, choroby autoimmunologiczne, choroby hormonalne), rozrusznik serca, stosowanie niektórych leków (preparatów światłouczulających, retinoidów, leków przeciwzakrzepowych, suplementów żelaza), skłonność do powstawania bliznowców, świeżą opaleniznę, korzystanie z peelingów na 4 tygodnie przed laseroterapią.
Różnice między laserem ablacyjnym i nieablacyjnym
Laser nieablacyjny niszczy poszczególne włókna kolagenowe, co stymuluje komórki do regeneracji. Laser ablacyjny powoduje ich obkurczenie, a dodatkowo odparowanie naskórka i jego złuszczenie w ciągu kolejnych 5 dni. W tym czasie skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona, przez co wymaga ochrony i delikatnej pielęgnacji. Taki efekt nie występuje po zastosowaniu lasera nieablacyjnego.
Laser subablacyjny
Laser subablacyjny łączy cechy lasera ablacyjnego i nieablacyjnego. Dzięki temu ma wszechstronne zastosowanie. Wskazania do jego użycia to m.in.:
- przebarwienia i zaburzenia spowodowane nadprodukcją melaniny,
- rozstępy i blizny,
- rozszerzone pory,
- zmarszczki i utrata owalu twarzy,
- ogólne pogorszenie wyglądu i kondycji skóry,
- nadmierne wypadanie włosów i łysienie.
Urządzenie emituje wiązkę o długości fali 1927 nm. Dociera ona do naskórka i górnej powierzchni skóry właściwej, gdzie stymuluje komórki do intensywnej regeneracji. Przykładem lasera subablacyjnego jest laser tulowy.
Laser ablacyjny czy nieablacyjny – jaki zabieg wybrać?
Konsultacja z kosmetologiem
jest zupełnie bezpłatna, jeśli podczas wizyty od razu zdecydujesz się
na omawiany zabieg.
Aby zarezerwować termin — zadzwoń:
42 208 10 01
603 474 090
![konsultacja-kosmetolozka-satinell-klinika-1 konsultacja kosmetologiczna](https://satinell.pl/wp-content/uploads/2023/02/konsultacja-kosmetolozka-satinell-klinika-1.jpg)